Uwaga! Trwa sprzedaż! Sprawdź szczegóły >>

Patronat:

Monitor Dyrektora Szkoły

 

KLUB SZKOLENIOWY NOWOCZESNEGO DYREKTORA

Innowacyjne rozwiązania i inspiracje oświatowe - od pomysłu po realizację

Specjalna formuła Klubu Szkoleniowego!

Prelegenci przedstawią swoją wiedzę oraz sprawdzone rozwiązania w trakcie 3 sesji! Podczas spotkania poznasz nowatorskie rozwiązania, dowiesz się, jak wdrożyli je inni oraz jak Ty możesz wprowadzić zmianę w swojej placówce!

Warszawa

27.04.2020 r.
godz. 09.00-15.00

Dzięki unikalnej formule sesji networkingowej dajemy możliwość:
 • przedstawienia swoich doświadczeń i punktu widzenia,
 • poznania poglądów pozostałych uczestników,
 • poznania opinii eksperta na dany temat,
 • dyskusji z innymi uczestnikami.
Weź udział, jeśli chcesz:
 • poznać kluczowe elementy stanowiące źródło najlepszych systemów edukacyjnych na świecie i dowiedzieć się, jak możesz je skutecznie wdrożyć w swojej szkole, aby podnieść poziom kształcenia,
 • wzbogacić swój warsztat pracy o rozwiązania stosowane w codziennej pracy dyrektorów szkół publicznych i dowiedzieć się, jak przełożyć je na realia zarówno małej, jak i dużej szkoły,
 • wyposażyć się w kompleksowe i efektywne metody zarządzania kadrą nauczycieli,
 • zorganizować przestrzeń przyjazną uczniom, która będzie stymulowała ich rozwój,
 • wdrożyć innowacyjne rozwiązania dydaktyczne, dzięki którym Twoja szkoła będzie pierwszym wyborem uczniów i rodziców.
Program
SESJA INSPIRACYJNA DLA DYREKTORA

WSKAZÓWKI I POMYSŁY ZE ŚWIATA

Inspiracje edukacyjne prosto z Finlandii, Japonii i Stanów Zjednoczonych w rozmowie z Jarosławem Kordzińskim.

 • Azjatyckie dążenie do perfekcji, amerykańska rywalizacja czy fińskie dążenie do równowagi – zróżnicowane systemy oceniania postępów uczniów – szanse i zagrożenia.
 • Jakie są źródła sukcesu najefektywniejszych systemów edukacyjnych na świecie i co decyduje o ich przewadze nad innymi?
 • Jakie czynniki składają się na sukces fińskiego system nauczania i co możemy dostosować do realiów polskich placówek oświatowych?
SESJA WARSZTATOWA

OKIEM PRAKTYKA

Szkoła jako obszar nieustannych zmian – jak przejść od idei do realizacji pomysłu?

Proces projektowania zmian dostosowany do potrzeb uczniów i nauczycieli uwzględniający rzeczywistość polskiego systemu oświaty

 • Nowe technologie w szkole - jak wspierać nauczycieli w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii i zachęcać ich do tworzenia własnych materiałów edukacyjnych, które zwiększą zaangażowanie uczniów i pomogą realizować materiał zgodny z podstawą programową?
 • Lekcje interdyscyplinarne – jak zmotywować nauczycieli do wymiany doświadczeń i wspólnego realizowania projektów edukacyjnych?
 • Jak wspomagać organizację przestrzeni edukacyjnej – jak stworzyć środowisko pracy przyjazne uczniom, które pomoże rozwijać ich umiejętności i zainteresowania, a jednocześnie przełoży się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły wśród społeczności lokalnej?
 • Wizyty studyjne w szkołach w Polsce i nie tylko – platforma wymiany doświadczeń na poziomie krajowym i międzynarodowym.
SESJA NETWORKINGOWA

OMÓWIENIE PROBLEMÓW I PROPOZYCJE ROZWIĄZAŃ STOLIKI TEMATYCZNE

Moderowany networking, czyli rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb dyrektorów szkół.

Podczas warsztatów przyjrzymy się problemom, z jakimi muszą mierzyć się dyrektorzy w codziennej pracy. Wspólnie znajdziemy rozwiązania dopasowane od potrzeb Twojej szkoły, które będą satysfakcjonujące dla dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców, a wszystko to w wyjątkowej formule stolików tematycznych.

Podczas tej części będziesz mógł przedstawić swoje doświadczenia i poznać opinie innych uczestników oraz uznanych ekspertów!

Udowodnimy Ci, że naprawdę można!

Prelegenci
Ewa Radanowicz
Ewa Radanowicz

Autorka książki „W szkole wcale nie chodzi o szkołę”. Partner w projekcie „Szkoła dla Innowatora” realizowanym przez Ministerstwo Rozwoju, MEN i CEO. Ekspert ds. przestrzeni edukacyjnej, zmiany i innowacji w projektach polskich i międzynarodowych realizowanych we współpracy z samorządami, ośrodkami doskonalenia nauczycieli, uczelniami wyższymi. Wizjoner, trener, angażujący i adaptacyjny przywódca wspierający rozwój szkół i przedszkoli.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radowie Małym, zarządzanej wg autorskiego programu, która w 2016 r. została członkiem międzynarodowej sieci Ashoka Changemaker Schools. Członek społeczności THE GLOBAL CHANGE LEADER - ASHOCA. Prezes Stowarzyszenia Kierunek Nowa Edukacja. Założycielka sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa społecznego w środowisku defaworyzowanym. Nieustannie poszukuje najlepszych rozwiązań organizacyjnych i kierowniczych, które można zastosować w sferze edukacji. Stworzyła autorską szkołę publiczną, do której przyjeżdżają ludzie z całej Polski, by zobaczyć, uczyć się i uwierzyć, że można. Wielokrotne wprowadzanie zmian dało jej doświadczenie i pozwoliło wypracować model działania, według którego prowadzi zespół poprzez zmianę do nowych rozwiązań. Inicjatorka ogólnopolskiego, oddolnego ruchu Wiosna Edukacji.

Jarosław Kordziński
Jarosław Kordziński

Trener, mediator, coach, tutor specjalizujący się w rozwijaniu kompetencji niezbędnych dla rozwoju. Od lat związany z systemem wspomagania zarówno jako osoba prowadząca państwową, później samorządową, ale również niepubliczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Partner wielu projektów realizowanych zarówno przez centralne, jak i regionalne placówki doskonalenia nauczycieli. Podstawowa specjalność trenerska to komunikacja interpersonalna, zarządzanie sytuacjami kryzysowymi, coaching edukacyjny, wykorzystywanie neurodydaktyki w codziennej pracy nauczyciela. Uczestnik i współautor materiałów wypracowanych w ramach projektu „Przywództwo edukacyjne”, a także autor ramowego programu i współrealizator szkoleń z zakresu kształtowania postaw. Autor kilkunastu książek, m.in.: „Nauczyciel, trener, coach”, „Szkoła dialogu”, „Szkoła współpracy” oraz „Szkoła uczenia się”.

Termin i miejsce

Warszawa, 27.04.2020 r.
Poznań, 28.04.2020 r.

Koszt uczestnictwa
KOSZT UCZESTNICTWA
 • Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 799 zł. W ramach szkolenia każdy uczestnik otrzyma:

  Gwarancję uczestnictwa w praktycznym szkoleniu prowadzonym przez doświadczonego i cenionego specjalistę,

  Drukowany certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu,

  Poczęstunek
PRZEDSPRZEDAŻ!

Niższa cena przy zgłoszeniu do 29 lutego 2020 r.!
Tylko 599 zł netto (zamiast 799 zł netto)!

Warszawa

27.04.2020

Poznań

28.04.2020

 

Potrzebujesz informacji?
Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy