Uwaga! Trwa sprzedaż! Sprawdź szczegóły >>

Organizator:

Sposób na VAT    Sposób na dochodowy    Sposób na kadry i płace

 

Certyfikowane narzędziowe warsztaty online

Polski Ład 2.0 – jak realnie zmniejszyć podatki PIT i CIT według nowych przepisów obowiązujących po 1 lipca 2022 r.

Warsztaty poprowadzi SAMIR KAYYALI

Po 1 lipca 2022 r. zaczęły obowiązywać nowe przepisy, które miały wyprostować błędy i największe kontrowersje związane z Polskim Ładem.

Sprawdź, jak wykorzystać zmiany w regulacjach, by realnie zmniejszyć wysokość podatków, biorąc udział w praktycznych warsztatach doradcy podatkowego Samira Kayyali. Ekspert, porównując przepisy obowiązujące od 1 lipca  i od 1 stycznia 2022 r. oraz z  roku ubiegłego, wskaże na konkretnych przykładach, kiedy opłaca się zmienić formę opodatkowania, w jaki sposób znacznie zmniejszyć podatki z wykorzystaniem estońskiego CIT-u i nowych ulg oraz jak ominąć pułapki przy naliczaniu składki zdrowotnej.

Narzędziowe warsztaty online są realizowane w formule transmisji live, podczas której uczestnicy będą mieli możliwość bezpośredniego zadawania pytań prelegentowi.

UWAGA!

Udział w warsztatach uprawnia do uzyskania 5 punktów w ramach obowiązku stałego podnoszenia kwalifikacji doradcy podatkowego.

Dzięki warsztatom dowiesz się jak:
  • rozliczać podatek PIT pracowników według przepisów obowiązujących po 1 lipca 2022 r.: jak naliczać zaliczki, jeśli od początku stycznia 2022 r. było pobierane 17%, natomiast od lipca – 12%, a za cały rok obowiązuje stawka 12%? Co gdy wynagrodzenie za czerwiec jest wypłacane w lipcu? A jeśli podatnik pracuje na kilka etatów lub jeśli jest na etacie i jednocześnie prowadzi działalność albo pobiera emeryturę? Jak rozliczać wspólnie małżonków? Na czym polega hipotetyczny podatek? A jeśli rozliczenie z uwzględnieniem ulgi dla klasy średniej w 2022 r. będzie korzystniejsze? Jak wpłynie PIT2 na rozliczenia w 2023 r.;
  • naliczać składkę zdrowotną dla przedsiębiorców po zmianach: jak rozliczać prowadzenie działalności na podatku liniowym, ryczałcie i karcie podatkowej? Ile wynoszą limity? W jaki sposób można odliczyć częściowo składkę ryczałtowcom;
  • realnie zmniejszyć podatki, korzystając z nowych możliwości przejścia z opodatkowania liniowego na skalę i ryczałtu na skalę – otrzymasz symulacje rozliczeń na konkretnych przykładach. Dowiesz się, czy jest możliwe opodatkowanie się jedną formą przez pół roku i drugą przez kolejne pół roku i jak ominąć pułapki przy zmianie formy opodatkowania;
  • zmniejszyć podatek CIT w 2022 r.: jak realnie zmniejszyć podatki z wykorzystaniem estońskiego CIT-u: jakie warunki trzeba spełnić, by na niego przejść i czy można to zrobić  w trakcie roku? Kto może stosować 9% CIT i jak ustalać wysokość zaliczki, gdy przekroczy się limit przychodu? Jak dokumentować ceny transferowe w 2022 r.? Jak wywiązać się z obowiązków w zakresie nowego sposobu zapłaty i zwrotu podatku u źródła? Jak rozliczać Podatkowe Grupy Kapitałowe i spółki holdingowe;
  • skorzystać z nowych ulg po nowelizacji: ulga na ekspansję – w jaki sposób udział w targach i działania promocyjne można odliczyć dwukrotnie? Jak odliczyć 150% poniesionych kosztów w ramach ulgi sponsoringowej? Likwidacja ulgi na zabytki – co jeśli podatnik zdążył z niej skorzystać? Na czym polega i jak rozliczać ulgę B+R, ulgę na innowacyjnych pracowników, na prototyp i robotyzację.
Dlaczego warsztaty online są dla Ciebie:
  • sesja Q&A – będziesz mieć możliwość przedyskutowania swoich wątpliwości z ekspertem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania w trakcie warsztatów
  • warsztatowa formuła – wraz z prowadzącym przeanalizujesz realne przypadki, z którymi mierzą się obecnie księgowi – prelegent wskaże na konkretnych przykładach praktyczne rozwiązania, jak prawidłowo rozliczać podatek PIT i CIT po kolejnych zmianach przepisów
  • podnoszenie kwalifikacji – dzięki udziałowi w warsztatach w formule live zyskasz 5 pkt w ramach punktowego systemu oceny podnoszenia kwalifikacji doradcy podatkowego
  • podatkowy networking – będziesz mógł podzielić się doświadczeniem z uczestnikami warsztatów  –  dowiesz się, jak inni księgowi radzą sobie z niejasnymi przepisami i dowolnością interpretacji kontrolerów.
Program warsztatów
Blok 1

Podatek PIT – jak ominąć pułapki z naliczaniem zaliczek i rozliczaniem składki zdrowotnej oraz kiedy opłaca się zmiana formy opodatkowania

  • Co zmienia Polski Ład 2.0 w rozliczeniach podatku dochodowego? – które przepisy wejdą od 1 stycznia 2023 r., a które zaczęły obowiązywać wstecznie od 1 stycznia 2022 r.?
  • Obniżka stawki podatku dochodowego na skali – jak rozliczyć zaliczki, jeśli od początku stycznia 2022 r. było pobierane 17%, natomiast od lipca – 12%, a za cały rok obowiązuje stawka 12%? Co gdy wynagrodzenie za czerwiec jest wypłacane w lipcu: jeśli to jest przychód lipcowy, czy trzeba uwzględnić stawkę 12% i nie stosować ulgi dla klasy średniej?
  • Czy nowe przepisy wprowadzone Polskim Ładem 2.0 faktycznie zmniejszą podatki? – porównanie rozliczeń obowiązujących w pierwszej i drugiej połowie 2022 r. w przypadku umowy o pracę. Jak się one zmienią w przypadku zatrudnienia u kilku pracodawców albo wspólnego rozliczenia z małżonkiem lub z dzieckiem? Na czym polega hipotetyczny podatek? A jeśli rozliczenie z uwzględnieniem ulgi dla klasy średniej w 2022 r. będzie korzystniejsze?
  • Składka zdrowotna – jak ją liczyć według nowych zasad dla przedsiębiorców na podatku liniowym? Ile wynosi limit odliczenia? Co w wypadku przedsiębiorców na ryczałcie: jak rozliczać składkę przy przychodach rocznych do 60 000 zł, od 60 000 zł do 300 000 zł  i powyżej? Ile wynosi limit? Kim jest osoba współpracująca i jak dla niej liczyć składkę? Jak rozliczać przedsiębiorców na karcie podatkowej na nowych zasadach?
  • Nowe możliwości przejścia z opodatkowania liniowego na skalę i ryczałtu na skalę – symulacje rozliczeń na konkretnych przykładach. Jak ominąć pułapki zmiany formy opodatkowania? Dwa PIT-y za jeden rok: czy jest możliwe opodatkowanie się jedną formą przez pół roku i drugą przez kolejne pół roku?
  • PIT 2 – co zmieni się w 2023 r.? Kto może złożyć oświadczenie na nowych zasadach? Jak pomniejszać zaliczki w przypadku pracy na kilku etatach?
  • Nadpłata podatku – w jaki sposób ubiegać się o zwrot na nowych zasadach?
  • PIT Zero – komu przysługuje ulga po zmianie przepisów? IIe wynosi limit przychodów? Jak rozliczać koszty uzyskania przychodów z umowy-zlecenia i umowy o pracę?
Blok 2

Podatek CIT – jak skutecznie zmniejszyć wysokość obciążeń w 2022 r.

  • Estoński CIT – dla kogo w 2022 r.? Ile można zaoszczędzić, przechodząc na ECIT – symulacje rozliczeń. Jakie warunki trzeba spełnić, by z niego skorzystać? Ile wynoszą stawki? Czy można przejść na estoński CIT w ciągu roku
  • Stawka 9% CIT – kto może zastosować preferencyjne rozliczenie? Jak ustalać wysokość zaliczki, gdy przekroczy się limit przychodu – najnowsza interpretacja dyrektora KIS
  • Podatek u źródła – jak wywiązać się z obowiązków w zakresie nowego sposobu zapłaty i zwrotu podatku w 2022 r. dla transakcji powyżej 2 mln zł? Jakie uchybienia najczęściej wychwytuje fiskus w przypadku usług niematerialnych, odsetek i dywidend? Czy od zakupu programu komputerowego należy pobrać podatek u źródła?
  • Ceny transferowe – jak wyliczać wartość transakcji w przypadku pożyczek, kredytów, umów ubezpieczenia? Jak prawidłowo dokumentować ceny transferowe w 2022 r.?
  • Podatkowe Grupy Kapitałowe – ile wynosi minimalny kapitał zakładowy, który umożliwia utworzenie PGK? Jakie powiązania mogą wystąpić pomiędzy spółkami tworzącymi PGK? Jak rozliczać straty poniesione przez spółki na nowych zasadach?
  • Opodatkowanie spółek holdingowych – na czym polegają nowe preferencje podatkowe? Jakie warunki trzeba spełnić, by skorzystać ze zwolnienia? Z jakim ryzykiem trzeba się liczyć
Blok 3

Jak rozliczać ulgi po nowelizacji przepisów od 1 lipca 2022 r.?

  • Ulga sponsoringowa – dla jakich przedsiębiorców jest dostępna? jak odliczyć 150% poniesionych kosztów? Kiedy można dokonać odliczenia? Czy koszty poniesione na dokształcanie pracownika można rozliczyć w ramach tej ulgi
  • Ulga na ekspansję – co należy rozumieć przez ekspansję? W jaki sposób udział w targach, działania promocyjne można odliczyć dwukrotnie
  • Ulga B+R – co z wysokością odliczenia? Jakiej grupy podmiotów dotyczy zmiana? Czy można łączyć Ulgę IP Box z ulgą B+R?
  • Ulga na innowacyjnych pracowników – do kogo jest skierowana i jakie warunki trzeba spełnić, by z niej skorzystać? Ile można odliczyć?
  • Ulga na prototyp – jakie koszty można odliczyć? Ile wynosi maksymalna wartość odliczenia? Kiedy można z niej skorzystać
  • Ulga na robotyzację – na czym polega? Co z odpisami amortyzacyjnymi – kiedy można odliczyć 50% kosztów poniesionych na wydatki? Czy jeśli firma zakupiła robota w 2021 r., może skorzystać z ulgi w 2022 r.? Co jeśli kupi się robota w 2022 r., a będzie się go amortyzowało również w 2023 r.
  • Likwidacja ulgi na zabytki – co jeśli zdążyłeś z niej skorzystać – czy możesz ją rozliczyć po zmianie przepisów
Wersja SUPERPREMIUM

W wersji superpremium Uczestnicy otrzymają praktyczne materiały w formie podręcznej listy kontrolnej, jak rozliczać podatek PIT po zmianach przepisów.

Do udziału w warsztatach zapraszamy:
  • specjalistów działów księgowych i podatkowych,
  • głównych księgowych,
  • pracowników biur rachunkowych,
  • doradców podatkowych.
Prelegent
Samir Kayyali
Samir Kayyali

Doradca podatkowy, agent celny, wykładowca akademicki, pionier na rynku podatkowych szkoleń online. Uznany dydaktyk i praktyk.

 

Przeprowadził ponad 800 szkoleń stacjonarnych, a w internecie działa od 2013 r. Realizował szkolenia m.in. dla Krajowej Izby Doradców Podatkowych, największych polskich banków, firm leasingowych, spółek Skarbu Państwa. Organizował szkolenia przygotowujące do egzaminu na doradcę podatkowego, wykładał ma studiach podyplomowych w dziedzinie prawa podatkowego. Prowadzi kancelarię doradztwa podatkowego.

Wybierz swoją wersję szkolenia!

Sam decydujesz, w jaki sposób chcesz uczestniczyć w szkoleniu, wybierając wersję, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom:

  1. STANDARD
    • udział w szkoleniu na żywo
    • certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleni
  2. PREMIUM
    • udział w szkoleniu na żywo
    • 14-dniowy dostęp do nagrania szkolenia po jego zakończeniu
    • certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu
  3. SUPERPREMIUM
    • udział w szkoleniu na żywo
    • 14-dniowy dostęp do nagrania szkolenia po jego zakończeniu
    • certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu
    • praktyczne materiały w formie podręcznej listy kontrolnej, jak rozliczać podatek PIT po zmianach przepisów
WERSJA STANDARD

Ta wersja zawiera:

  • gwarancję uczestnictwa w praktycznym szkoleniu prowadzonym przez doświadczonego i cenionego specjalistę,
  • certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.
WERSJA PREMIUM

Ta wersja zawiera:

  • gwarancję uczestnictwa w praktycznym szkoleniu prowadzonym przez doświadczonego i cenionego specjalistę,
  • certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu,
  • dostęp do nagrania szkolenia przez 14 dni po zakończeniu.
WERSJA SUPERPREMIUM

Ta wersja zawiera:

  • gwarancję uczestnictwa w praktycznym szkoleniu prowadzonym przez doświadczonego i cenionego specjalistę,
  • certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu,
  • dostęp do nagrania szkolenia przez 14 dni po zakończeniu,
  • praktyczne materiały w formie podręcznej listy kontrolnej, jak rozliczać podatek PIT po zmianach przepisów.
Wybierz swoją wersję
 

Potrzebujesz informacji?
Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy