Uwaga! Trwa sprzedaż! Sprawdź szczegóły >>

Organizator:

Sposób na VAT    Sposób na dochodowy    Sposób na kadry i płace

 

Certyfikowane narzędziowe warsztaty online

Jak rozliczać podatek dochodowy w 2023 r. przy zbiegu różnych form opodatkowania oraz raportować schematy podatkowe?

Warsztaty poprowadzi SAMIR KAYYALI

Polski Ład przyniósł rewolucyjne zmiany w zakresie rozliczeń podatku dochodowego, które znacząco wpłyną na prowadzenie biznesu w 2023 r. W związku z tym Ministerstwo Finansów zamierza przedłużyć termin rozliczenia podatku CIT do 30 czerwca 2023 r. Już po 31 marca 2023 r. zaczną obowiązywać zawieszone na czas pandemii przepisy w zakresie raportowania schematów podatkowych, co oznacza, że podatnicy będą mieć niewiele czasu na przegląd swoich rozliczeń podatkowych i przekazanie raportu do szefa KAS za cały okres pandemii.

To już ostatni dzwonek na weryfikację podatkową, dlatego weź udział w praktycznych warsztatach doradcy podatkowego Samira Kayyali, który wskaże sprawdzone rozwiązania trudnych przypadków rozliczeń podatku PIT przy zbiegu różnych form opodatkowania oraz wyjaśni, co zmienia się w rozliczeniach podatku CIT, płatnościach gotówkowych i bezgotówkowych, a także jak rozpoznać schematy podatkowe i raportować je do szefa KAS. Podpowie również, jak zmniejszyć podatki po nowelizacji.

Narzędziowe warsztaty online są realizowane w formule transmisji live, podczas której uczestnicy będą mieli możliwość bezpośredniego zadawania pytań prelegentowi.

UWAGA!

Udział w warsztatach uprawnia do uzyskania 5 punktów w ramach obowiązku stałego podnoszenia kwalifikacji doradcy podatkowego.

Dzięki warsztatom rozwiejesz swoje wszystkie wątpliwości związane z rozliczaniem:
  • podatku PIT w 2023 r. przy zbiegu  różnych form opodatkowania: dowiesz się, jak prawidłowo ustalać zaliczki na podatek dochodowy,  jeśli podatnik jest zatrudniony w kilku miejscach albo jest pracownikiem etatowym i jednocześnie prowadzi działalność gospodarczą, jak wypełniać nowy formularz PIT 2 i kiedy się opłaca go złożyć, jak ustalać wysokość składki zdrowotnej dla działalności prowadzonej na skali, karcie podatkowej, ryczałcie i dla liniowców w kontekście rozliczeń remanentów, sprzedaży środka trwałego, prowadzenia kilku spółek jednocześnie czy zawieszenia działalności;
  • podatku CIT na nowych zasadach: będziesz wiedzieć, jak prawidłowo pobierać podatek u źródła według nowych regulacji, dokumentować ceny transferowe, rozliczać podatek od przerzuconych dochodów i koszty finansowania dłużnego, dowiesz się także, które świadczenia na rzecz podmiotów powiązanych mogą zostać uznane za ukrytą dywidendę;
  • ulg, zwolnień i darowizn w 2023 r.: z jakich nowych ulg i zwolnień można skorzystać w 2023 r., jak rozliczać sponsoring na cele pożytku publicznego, edukacyjne dla szkół i darowizny kościelne, ile można zyskać, stosując ulgi na nowe technologie, jak uwzględniać w PIT i VAT ulgę za złe długi;
    oraz z
  • raportowaniem schematów podatkowych: jak rozpoznawać schematy podatkowe, kto ma obowiązek ich zgłaszania do szefa KAS, jakie sankcje grożą za brak zgłoszenia, jakie są obowiązki  promotora, korzystającego i wspomagającego, na co zwrócić uwagę przy wypełnianiu formularzy MDR-1, MDR-2, MDR-3 i MDR-4, co musi zawierać wewnętrzna procedura MDR i kto ma obowiązek ją sporządzić.
Dlaczego warsztaty online są dla Ciebie:
  • sesja Q&A – będziesz mieć możliwość przedyskutowania swoich wątpliwości z ekspertem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania w trakcie warsztatów,
  • warsztatowa formuła – wraz z prowadzącym przeanalizujesz realne przypadki, z którymi mierzą się obecnie księgowi – prelegent wskaże na konkretnych przykładach praktyczne rozwiązania, jak prawidłowo rozliczać podatek PIT i CIT po kolejnych zmianach przepisów,
  • podnoszenie kwalifikacjidzięki udziałowi w warsztatach w formule live zyskasz 5 pkt w ramach punktowego systemu oceny podnoszenia kwalifikacji doradcy podatkowego,
  • podatkowy networking – będziesz mógł podzielić się doświadczeniem z uczestnikami warsztatów – dowiesz się, jak inni księgowi radzą sobie z niejasnymi przepisami i dowolnością interpretacji kontrolerów.
Program warsztatów
Blok 1

Jak rozliczać podatek PIT w 2023 r. przy zbiegu różnych form opodatkowania – rozwiązania trudnych przypadków

  • Zaliczki na podatek dochodowy w 2023 r. – jak je prawidłowo ustalać, jeśli podatnik jest zatrudniony w kilku miejscach albo jest pracownikiem etatowym i jednocześnie prowadzi działalność gospodarczą? Co w wypadku zleceniobiorców i menedżerów na kontraktach?
  • Nowy formularz PIT 2 – kto może go złożyć po zmianach przepisów? Komu się opłaca podzielić kwotę zmniejszająca podatek? Co w wypadku umów-zleceń? A jeśli podatnik rozlicza się z małżonkiem, korzysta z preferencji dla samotnych rodziców, ulgi 4+ albo jest pracującym seniorem?
  • Składka zdrowotna przedsiębiorców: jak ją ustalać dla działalności prowadzonej na skali, karcie podatkowej, ryczałcie i dla liniowców – analiza trudnych przypadków w kontekście rozliczeń remanentów, sprzedaży środka trwałego, zawieszenia działalności, zbiegu różnych tytułów ubezpieczenia zdrowotnego, np. gdy podatnik prowadzi kilka spółek na różnych formach opodatkowania.
  • Roczne rozliczenie składki zdrowotnej od 2023 r.: jak ją ustalać i rozliczać miesięcznie – rozwiązania najczęstszych problemów. Co w wypadku nadpłaty lub niedopłaty?
Blok 2

Jak rozliczać podatek CIT w 2023 r. – analiza przepisów po kolejnej nowelizacji

  • Podatek u źródła: co zmienia się w odliczeniach podatku w 2023 r.? Czy można posługiwać się kopiami certyfikatów rezydencji? Jak rozliczać płatności powyżej 2 mln zł? W jakim terminie należy złożyć oświadczenie pierwotne i następcze? Jak udowodnić należytą staranność?
  • Dokumentowanie cen transferowych w 2023 r.: co zmieniło się w zasadach sporządzania dokumentacji lokalnej? Jakie nowe terminy obowiązują na sporządzenie dokumentacji? Transakcje rajowe – jak udowodnić należytą staranność? Na co zwrócić uwagę przy sporządzaniu oświadczeń i dokumentacji TP?
  • Podatek od przerzuconych dochodów w 2023 r.: co to są przerzucone dochody? Kogo dotyczy podatek od przerzuconych dochodów? Które wydatki mogą być uznane za przerzucone dochody? Kiedy można zastosować niższą stawkę podatku dochodowego?
  • Rozliczenia kosztów finansowania dłużnego – ile wynosi nowy limit? Które transakcje nie będą stanowić NKUP w 2023 r.?
  • Koszty uzyskania przychodu a ukryta dywidenda: jakie są przesłanki wykluczenia wydatków z kosztów podatkowych? Które świadczenia na rzecz podmiotów powiązanych mogą zostać uznane za ukrytą dywidendę? Z jakich przepisów zrezygnował ustawodawca w 2023 r.?
Blok 3

Ulgi i zwolnienia w 2023 r. – jak zmniejszyć podatki po nowelizacji?

  • Ulgi i zwolnienia w 2023 r. – co można odliczyć od podatku? Czy z ulgi prorodzinnej mogą skorzystać rodzice, którzy nie mają żadnego podatku do zapłaty? Co z ulgą rehabilitacyjną, termomodernizacyjną i internetową? Z jakich nowych zwolnień można skorzystać?
  • Ulgi na nowe technologie: kto może skorzystać z ulg na ekspansję, B+R, na innowacyjnych pracowników, na robotyzację i jak je rozliczać?
  • Darowizny – jak rozliczać sponsoring na cele pożytku publicznego, edukacyjne dla szkół i darowizny kościelne?
  • Ulga za złe długi – jak ją uwzględniać w PIT i VAT po zmianie przepisów? Jak wprowadzać korektę podstawy opodatkowania – rozwiązania najczęstszych problemów.
Blok 4

Płatności gotówkowe i bezgotówkowe po nowelizacji oraz raportowanie schematów podatkowych w 2023 r.

  • Płatności gotówkowe i bezgotówkowe: ile wynosi próg obowiązkowej płatności bezgotówkowej między przedsiębiorcami oraz między przedsiębiorcą a konsumentem? Ograniczenie płatności gotówkowych w transakcjach powyżej 15 000 zł – rozwiązania wątpliwości interpretacyjnych.
  • Schematy podatkowe – jak je rozpoznać? Kto ma obowiązek raportowania schematów podatkowych? Jakie sankcje grożą za brak zgłoszenia lub nieprawidłowe  raportowanie schematu podatkowego do KAS? W jakich okolicznościach nie trzeba zgłaszać schematu podatkowego?
  • Które rozwiązania optymalizacji podatkowych nie są schematem podatkowym i jak to udowodnić w razie kontroli?
  • Kiedy zachodzi obowiązek raportowania o schematach podatkowych, chociaż zastosowane rozwiązanie podatkowe nie wykazuje cech optymalizacji?
  • Raportowanie schematów podatkowych w 2023 r. – jakie są obowiązki  promotora, korzystającego i wspomagającego? Jak prawidłowo obliczać terminy raportowania schematów krajowych i transgranicznych? Na co zwrócić uwagę przy wypełnianiu formularzy MDR-1, MDR-2, MDR-3 i MDR-4?
  • Wewnętrzna procedura MDR – kto ma obowiązek ją wdrożyć? Jakie elementy musi zawierać? Kluczowe zapisy, które warto do niej wprowadzić, by znacznie zmniejszyć ryzyko surowych kar za niedopełnienie obowiązków.
Do udziału w warsztatach zapraszamy:
  • specjalistów działów księgowych i podatkowych,
  • głównych księgowych,
  • pracowników biur rachunkowych,
  • doradców podatkowych.
Szkolenie poprowadzi
Samir Kayyali
Samir Kayyali

Doradca podatkowy, agent celny, wykładowca akademicki, pionier na rynku podatkowych szkoleń online. Uznany dydaktyk i praktyk.

 

Przeprowadził ponad 800 szkoleń stacjonarnych, a w internecie działa od 2013 r. Realizował szkolenia m.in. dla Krajowej Izby Doradców Podatkowych, największych polskich banków, firm leasingowych, spółek Skarbu Państwa. Organizował szkolenia przygotowujące do egzaminu na doradcę podatkowego, wykładał ma studiach podyplomowych w dziedzinie prawa podatkowego. Prowadzi kancelarię doradztwa podatkowego.

Wybierz swoją wersję szkolenia!

Sam decydujesz, w jaki sposób chcesz uczestniczyć w szkoleniu, wybierając wersję, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom:

WERSJA STANDARD

Ta wersja zawiera:

  • gwarancję uczestnictwa w praktycznym szkoleniu prowadzonym przez doświadczonego i cenionego specjalistę,
  • certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.

 

WERSJA PREMIUM

Ta wersja zawiera:

  • gwarancję uczestnictwa w praktycznym szkoleniu prowadzonym przez doświadczonego i cenionego specjalistę,
  • certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu,
  • dostęp do nagrania szkolenia przez 14 dni po jego zakończeniu.

 

WERSJA SUPERPREMIUM

Ta wersja zawiera:

  • gwarancję uczestnictwa w praktycznym szkoleniu prowadzonym przez doświadczonego i cenionego specjalistę,
  • certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu,
  • dostęp do nagrania szkolenia przez 14 dni po jego zakończeniu,
  • dostęp do szkolenia online Samira Kayyali „Podmioty powiązane – jak je identyfikować i oznaczać w JPK”.
Koszt uczestnictwa
WERSJA STANDARD

Ta wersja zawiera:

  • gwarancję uczestnictwa w praktycznym szkoleniu prowadzonym przez doświadczonego i cenionego specjalistę,
  • certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.
WERSJA PREMIUM

Ta wersja zawiera:

  • gwarancję uczestnictwa w praktycznym szkoleniu prowadzonym przez doświadczonego i cenionego specjalistę,
  • certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu,
  • dostęp do nagrania szkolenia przez 14 dni po zakończeniu.
WERSJA SUPERPREMIUM

Ta wersja zawiera:

  • gwarancję uczestnictwa w praktycznym szkoleniu prowadzonym przez doświadczonego i cenionego specjalistę,
  • certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu,
  • dostęp do nagrania szkolenia przez 14 dni po zakończeniu,
  • dostęp do szkolenia online Samira Kayyali „Podmioty powiązane – jak je identyfikować i oznaczać w JPK”.
Wybierz swoją wersję
 

Potrzebujesz informacji?
Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy