Uwaga! Trwa sprzedaż! Sprawdź szczegóły >>

Organizator:

HR BUSINESS PARTNER        

WARSZTATY VIP NOWOCZESNYCH LIDERÓW BIZNESU

Trudna Rola i Odpowiedzialność Lidera Zarządzającego Zespołem i Organizacją

Jak zbudować silną markę lidera w warunkach zmienności, niepewności
i złożoności otoczenia biznesowego

Warsztaty poprowadzą: Maciej Trybulec i Witold Orłowski

7 godzin warsztatów z praktykami biznesu

2 najlepszych ekspertów z branży

100% praktycznych wskazówek

Warsztaty poprowadzą

 

prof. Witold M. Orłowski               prof. Witold M. Orłowski

prof. Witold M. Orłowski                     Maciej Trybulec - MD, PhD

Podczas warsztatów z wybitnymi ekspertami – Maciejem Trybulcem i Witoldem Orłowskim – nauczysz się:
 • jak w sposób elastyczny i zwinny zarządzać zespołem i dbać o efektywną komunikację,
 • jak rozwijać w sobie kompetencje lidera poprzez budowanie silnej i odpornej psychicznie organizacji w czasach spowolnienia gospodarczego,
 • jak w sposób jasny, przystępny i logiczny mówić o tematach trudno mierzalnych, które nie były dotąd przedmiotem szkoleń, jak np. zarządzanie kompleksowe, gotowość poznawcza czy wykorzystanie intuicji w podejmowaniu decyzji,
 • jak w czasach szybkiego wzrostu globalizacji, technologii i zmienności otoczenia biznesowego, być liderem świadomym, który rozwija niezbędne umiejętności.
Po ukończeniu warsztatów będziesz wiedział:
 • dlaczego dotychczasowy model charyzmatycznego lidera zostaje zastąpiony modelem lidera i organizacji wyposażonej w inny sposób myślenia i działania, który bardziej odpowiada wyzwaniom współczesnego świata,
 • jak pracować na linii lider – zespół, czyli tak prowadzić zespoły w świecie VUCA, by realizować zamierzone cele biznesowe,
 • z jakimi zagrożeniami jako liderzy organizacji będziemy się musieli zmierzyć w najbliższej dekadzie i jak się na nie odpowiednio wcześniej przygotować,
 • jakie rozwiązania wdrożyć, by podnieść wydajność zespołów utrzymując jednocześnie stały poziom zaangażowania i motywacji,
 • jak zmienić swój styl zarządzania, by w rozsądny sposób wykorzystywać własną intuicję i gotowość poznawczą.
PROGRAM WARSZTATÓW
Część I
godz. 09.30-14.30

PRZYWÓDZTWO W ŚWIECIE VUCA – jak skutecznie przewodzić w szybko zmieniającym się świecie?

Prowadzący: Maciej Trybulec - MD, PhD
 • Koncepcja VUCA – jak zmienność (volatility), niepewność (uncertainty), złożoność (complexity) i niejednoznaczność (ambiguity) zdominowały dzisiejszy świat biznesu i co to oznacza dla nowoczesnych Liderów?
 • Kompetencje lidera w czasie zmiany – jakie nowe kompetencje są niezbędne, by zreorganizować swój Zespół i podnieść jego wydajność – przykłady wdrożeń.
 • Uważność Lidera, rola intuicji i gotowość poznawcza  – jak rozwinąć w sobie kompetencje niezbędne w czasach VUCA oraz jak wykorzystać te umiejętności w podejmowaniu decyzji dotyczących pracowników i kontrahentów?
 • Efektywna komunikacja w świecie VUCA – jak pracować na linii lider – zespół, czyli prowadzić zespoły we wciąż zmieniającym się środowisku gospodarczym,  
 • Jak zadbać o siebie – przejrzystość lidera czyli ja lider w kontekście budowania własnego poczucia wartości i odporności psychicznej w obliczu zmian

UWAGA!
Każdy z uczestników otrzyma zestaw praktycznych materiałów do ćwiczeń, który poszerza wiedzę zdobytą podczas warsztatów.

 

Przerwa na lunch (godz. 14.30-15.00)

Część II
godz. 15.00 – 17.00

TRANSFORMACJA I WYZWANIA WSPÓŁCZESNEGO LIDERA W NOWYCH WARUNKACH GOSPODARCZYCH

Prowadzący: prof. Witold M. Orłowski
 • Nowa rewolucja gospodarcza – jak wykorzystanie nowych technologii wpływa na kształtowanie się biznesu i jakie możliwości daje coraz bardziej bezpośredni dostęp do Klienta i zaawansowanych technik analizy jego preferencji, robotyzacja, rozwój sztucznej inteligencji?
 • Redefinicja dotychczas ugruntowanych modeli biznesowych firm – jakie działania powinien podejmować Lider, kiedy dostęp do technologii będzie ważniejszy, niż dostęp do kapitału, kiedy kluczowy będzie prawdopodobnie problem informacji o Kliencie, ich analizy i wykorzystania w czasach, gdy największą wiedzę mają Facebook i Google?
 • Precyzyjne prognozowanie zmian na przestrzeni najbliższej dekady – jak zarządzać organizacją, kiedy zmiany gospodarcze są zbyt szybkie, ich efekty zbyt nieprzewidywalne oraz czy w ogóle można się na to przygotować?
 • Technologie smart w służbie biznesu – jak płynnie wdrożyć dostępne już technologie, wykorzystać ich potencjał i przekonać do nich swoich pracowników koncepcyjnie wyprzedzając konkurencję?
Do udziału w warsztatach zapraszamy:
 • Managerów - tych doświadczonych i tych przed awansem
 • Liderów
 • Kierowników
 • Prezesów i Dyrektorów
 • Przedsiębiorców
 • Biznesmenów
 • Właścicieli firm
NASI EKSPERCI
prof. Witold M. Orłowski
prof. Witold M. Orłowski

Profesor nauk ekonomicznych, wykładowca Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i Akademii Vistula w Warszawie, główny doradca ekonomiczny PwC Polska.

Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.  Były szef zespołu doradców ekonomicznych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Lechu Kaczyńskim i Rady Gospodarczej Rządu przy premierze Donaldzie Tusku, były przewodniczący Rady Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie.  Autor 12 książek i 200 publikacji naukowych, popularny komentator ekonomiczny i felietonista głównych polskich gazet. 

Maciej Trybulec - MD, PhD
Maciej Trybulec - MD, PhD

Praktyk biznesu, Trener, Mentor, Mówca inspiracyjny. Ma ponad 27 letnie doświadczenie pracy w dużych, międzynarodowych koncernach.

Przez ostatnie 8 lat Prezes Sanofi Pasteur, przez 2 lata odpowiedzialny również za Ukrainę. Jego szczególne zainteresowania dotyczą wyzwań, jakie stawiane są liderom w czasach VUCA, rozwijanie umiejętności przywódczych, mogących sprostać czasom „permanentnej zmiany”, w których żyjemy Wprowadzał w swojej organizacji innowacyjny sposób przywództwa, koncentrując się przede wszystkim na rozwoju swoich pracowników, inspirowaniu, budowaniu na zaufaniu i partnerstwie, osiągając przy tym znakomite efekty biznesowe Członek strategicznego projektu Global Leadership w ramach Sanofi. Ponadto od 6 lat trener oraz mentor polskich i zagranicznych managerów. Prowadzi treningi dotyczące przywództwa w czasach zmiany, budowania strategii, sztuki wystąpień publicznych. Jest członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, spikerem Digital University. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Krakowie. Doktor nauk medycznych tej uczelni, stypendysta William Harvey Research Institute w Londynie oraz Temple University w Filadelfii, gdzie realizował swój doktorat.

Koszt uczestnictwa
WERSJA STANDARD

Ta wersja zawiera:

 • gwarancję uczestnictwa w praktycznym szkoleniu prowadzonym przez doświadczonego i cenionego specjalistę,
 • certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.
 

Potrzebujesz informacji?
Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy