Uwaga! Trwa sprzedaż! Sprawdź szczegóły >>
Profesjolane Warsztaty Produkcyjne     Profesjolane Warsztaty Produkcyjne    
 

 

Profesjonalne Warsztaty Produkcyjne w zakładzie produkcyjnym TECHNONICOL

Nowoczesna linia produkcyjna – rozwiązania przemysłu 4.0, planowanie prewencji i działanie systemu nadzoru nad procesem ciągłym SCADA

Spotkajmy się w jednej z najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych fabryk Polsce i w Europie, podczas zwiedzania której będziecie mieli Państwo możliwość bezpośrednio poznać, zrozumieć i przeanalizować skuteczność rozwiązań, które sprawiają, że firma Technonicol należy do światowych liderów produkcji wysokiej jakości materiałów izolacyjnych, zapewniających kompleksową ochronę konstrukcji – od fundamentu aż po dach.

Zapraszamy Państwa do spotkania „w samym sercu” innowacyjnego obiektu oraz do wymiany doświadczeń w zakresie automatyzacji linii produkcyjnej, bezodpadowego działania fabryki i składowania wyprodukowanych materiałów na powierzchni 4 hektarów.
 

Jeżeli jesteś:
  • dyrektorem i kierownikiem UR,
  • dyrektorem ds. inwestycji,
  • dyrektorem i kierownikiem produkcji,
  • dyrektorem i kierownikiem ds. technicznych,
  • inżynierem i koordynatorem UR,
  • szefem UR,
  • głównym mechanikiem,
  • specjalistą ds. mechanicznych,

to nasze Profesjonalne Warsztaty Produkcyjne w zakładzie TECHNONICOL są właśnie dla Ciebie!

Kilka faktów o TECHNONICOL:
  • Do firmy należy ponad 50 zakładów produkcyjnych w 7 krajach, dostarczających produkty do 116 państw,
  • Fabryka w Wykrotach to pierwszy zakład firmy TECHNONICOL w Polsce i jedna z największych inwestycji w historii spółki,
  • Fabryka, zbudowana na terenie o powierzchni 20 hektarów w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości, gdzie m.in. produkuje około 90 000 ton wełny mineralnej rocznie,
  • Misją firmy jest zapewnienie maksymalnej ochrony środowiska naturalnego. Fabryka w Wykrotach jest w pełni samowystarczalna i bezodpadowa.
Podczas intensywnych, całodziennych warsztatów Dyrektor Zakładu, Dyrektor Utrzymania Ruchu, Dyrektor ds. Inwestycji oraz Kierownik Działu Automatyzacji Procesów Przemysłowych w Technonicol opowiedzą:
  • W jaki sposób zbierać i analizować najbardziej istotne dane celem wdrożenia najkorzystniejszych i najbardziej rentownych rozwiązań we własnej strukturze procesów produkcyjnych – na przykładzie zakładu produkcyjnego Technonicol,
  • Jakie rozwiązania z zakresu przemysłu 4.0 i automatyzacji warto zastosować, by wydajność linii produkcyjnej klasyfikowała się na najwyższym poziomie?
  • Jak procedury bezpieczeństwa wprowadzić na hali produkcyjnej, by zapobiegać wypadkom i nieplanowanym przestojom oraz jakie zasady bhp obowiązują w fabryce, w której znajduje się tzw. kupola, czyli piec do wytapiania skały bazaltowej, z której powstaje wełna mineralna?
  • Jak zminimalizować ryzyko awarii i przestoju na linii produkcyjnej – case study firmy Technonicol,
  • Jakie procesy w fabryce zapewniają maksymalną ochronę środowiska naturalnego? Jak w praktyce wygląda stosowania systemów dopalania gazów, by emitować jedynie minimalne ilości zanieczyszczeń?
  • Jak to możliwe, że fabryka w Wykrotach jest w pełni samowystarczalna i bezodpadowa? Jak wygląda proces utylizacji odpadów i gazów?
Podczas spotkania w fabryce Technonicol „na warsztat” weźmiemy takie zagadnienia jak:
  • Jak zaplanować oraz ile trzeba zainwestować, by zbudować w prawie w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną z tylko niewielkim udziałem pracowników?
  • Jakie dane i parametry wziąć pod uwagę planując zarówno podstawowy, jak i szczegółowy proces inwestycji w automatykę linii produkcyjnej?
  • Jak w praktyce działa system nadzoru nad procesem ciągłym SCADA?
  • Jakie konkretne narzędzia wykorzystywane są do prewencji w zakresie przestojów na linii produkcyjnej w zakładzie produkcyjnym w Wykrotach?
  • Z jakimi problemami kadra zarządzająca „zderzyła się” po oddaniu inwestycji do użytkowania? Jak można było temu zapobiec i które zagadnienia nie zostały wystarczająco przeanalizowane?

Sprawdź na żywo, jak działa linia produkcyjna, która jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych w Europie!

W trakcie wydarzenia otrzymają Państwo możliwość uczestniczenia w prelekcji:

Robotyzacja - konieczność czy opcja?

Podczas prelekcji udzielona zostanie odpowiedź na pytanie, dlaczego firmom, które nie postawią na robotyzację i automatyzację, coraz trudniej będzie konkurować na rynkach polskim i zagranicznym. Omówione zostaną problemy związane m.in. ze wzrostem kosztów pracy, starzeniem się społeczeństwa, indywidualizacją produktów. Prelegent zwróci także uwagę, by nie przegapić szansy, jaką daje postępujący proces skrócenia łańcuchów produkcyjnych (przenoszenie produkcji z Azji w pobliże rynku docelowego), i w jaki sposób tego dokonać!

Wykład wygłoszony zostanie przez Jakuba Steca, dyrektora sprzedaży Robotyki ABB w Polsce!

O Jakubie Stecu:

Absolwent kierunku Automatyka i Robotyka na wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej. Od początku swojej kariery zawodowej związany z branżą robotyki pracując na różnych stanowiskach technicznych oraz sprzedażowych, m.in. w zespołach serwisu i programowania robotów czy szkoleniowym. Od ponad 12 lat związany z ABB, gdzie wspiera transformację firm produkcyjnych działających w Polsce pozwalając im uzyskać przewagę konkurencyjną. Obecnie odpowiada za budowanie strategii rozwoju oferty i sprzedaży robotów przemysłowych, modułowych systemów produkcyjnych oraz usług w zakresie robotyzacji produkcji na rynku polskim.

HARMONOGRAM PRAKTYCZNYCH WARSZTATÓW PRODUKCYJNYCH W FABRYCE TECHNONICOL W WYKROTACH K. LEGNICY
CZĘŚĆ 1
KILKA SŁÓW O FABRYCE, W KTÓREJ JESTEŚMY

Pracownicy firmy Technonicol odpowiedzą na pytania:

  • Jak wygląda produkowanie wełny skalnej, która jest jak wata cukrowa?
  • Skąd wiemy, kiedy musimy się zatrzymać? O przestojach, których unikamy.
  • Reakcja, prewencja czy PREDYKCJA. Jaki jest najlepszy model dla trybu ciągłego?
  • Do czego potrzebny jest Nam prywatny wulkan ?
  • Czy na wełnie skalnej można coś posadzić?  
CZĘŚĆ 2
TOUR OF THE PLANT, CZYLI ZWIEDZANIE ZAKŁADU

Prezentacja najnowszej fabryki Technonicol i zwiedzanie zakładu w małych grupach (max 10 osób).

Podczas zwiedzania zakładu produkcyjnego zobaczysz na żywo:

  • jak w praktyce działa system nadzoru nad procesem ciągłym SCADA, który kontroluje operacje produkcyjne, nadzoruje procesy technologiczne i pozyskiwanie danych, na podstawie których podejmowane są ważne decyzje biznesowe w zakładzie produkcyjnym,
  • jakie narzędzia pozwalają planować prewencję, czyli skąd wiemy kiedy produkcja powinna na chwilę się zatrzymać?  - skąd i jak pozyskiwane są informacje na temat przeglądów prewencyjnych,
  • jakie rozwiązania z obszaru przemysłu 4.0 są zastosowane w fabryce - prezentacja,
  • z jakich procesów technologicznych składa się produkcja wełny skalnej i jakie są ekologiczne aspekty jej produkcji.
CZĘŚĆ 3
Sesja Q&A

  • Dyskusja, czas na pytania.
  • Wręczenie certyfikatów i zakończenie warsztatów.
Warsztaty poprowadzą
Piotr Bonarski
Piotr Bonarski

Dyrektor zakładu

Legniczanin z urodzenia, zamieszkania i zamiłowania. Ukończył naukę na Politechnice Wrocławskiej, z którą nadal intensywnie współpracuje na studiach doktoranckich. Przez ostatnie 20 lat pracował między innymi w zakładach tj. Whirlpool sp. zoo, Winkelmann sp. z o.o., Lear Poland II sp. z o.o., Hoerbiger Automotive sp. z o.o. czy Haerter Technika Wytłaczania sp. z o.o.
Obecnie jest dyrektorem zakładu produkcyjnego Technonicol-Insulation sp. z o.o w Wykrotach. Jego pasją jest szukanie metod, narzędzi i rozwiązań usprawniających zarządzanie działem, obszarem, firmą, łącząc zdobycze wiedzy teoretycznej z wieloletnim doświadczeniem praktycznym oraz umiejętnościami managerskimi.

Adam Wysoczański
Adam Wysoczański

Dyrektor Służb Utrzymania Ruchu

Uzyskał tytuł inżyniera na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji oraz magistra na kierunku zarządzanie. Od 2012 roku  pracuje w zakładach przemysłowych Legnickiej oraz Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej , w działach technicznych. Obecnie zajmuje stanowisko Dyrektora Służb Utrzymania Ruchu, w firmie Technonicol-Insulation. Jest prezesem koła terenowego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich działającego przy LSSE. Interesuje się szeroko pojętą optymalizacją procesów przemysłowych. Współpracuje z Uniwersytetem Zielonogórskim i jest autorem publikacji Naukowych w tematyce przemysłu 4.0.

Paweł Kenig
Paweł Kenig

Kierownik Działu Automatyzacji Procesów Przemysłowych

Absolwent Politechniki Wrocławskiej kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Od 2007 roku pracuje w zakładach przemysłowych na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w działach technicznych. Obecnie zajmuje stanowisko Kierownika Automatyzacji Procesów Produkcyjnych w firmie Technonicol-Insulation. Interesuje się  systemami MES, optymalizacją procesów produkcyjnych, inżynierią oprogramowania.

Damian Konopko
Damian Konopko

Dyrektor Operacyjny

Ukończył Politechnikę Szczecińską na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej.

Od 2008 roku związany z przemysłem.  Doświadczenie zdobywał w wielu obszarach m.in. planowaniu, magazynach, logistyce oraz produkcji. Obecnie zajmuje stanowisko Dyrektora Operacyjnego w firmie Technonicol-Insulation.

Miejsce i termin

Zakład Produkcyjny TECHNONICOL

Wykroty k. Legnicy

7 lutego 2023 r.

godz. 10.00 – 16.00

Koszt uczestnictwa
WERSJA STANDARD

Koszt uczestnictwa w szkoleniu obejmuje:

  • gwarancję uczestnictwa w praktycznych warsztatach prowadzonych przez doświadczonego i cenionego specjalistę,
  • drukowany certyfikat potwierdzający uczestnictwo w warsztatach,
  • przerwy kawowe i lunch.
 

Potrzebujesz informacji?
Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy