Nowoczesne szkolenie psów opiera się nie tylko na modyfikacji niepożądanych zachowań w pojęciu behawioralnym, ale również na dostrzeganiu psich emocji .
Emocje, które możemy obserwować i mierzyć są podstawowym motywatorem do wykonywania przez psy określonych zachowań. Przestały być tematem tabu w świecie naukowców i na szczęście coraz częściej badacze pochylają się nad tematem stanów wewnętrznych zwierząt, dając praktykom niezbędną wiedzę do nowoczesnej, rozumnej, humanitarnej pracy ze zwierzętami w poczuciu komfortu i bezpieczeństwa, aby móc osiągać świetne efekty szkoleniowe i terapeutyczne.
Etolog, zoospycholog instruktor szkolenia zwierząt odkrywa przed Państwem autorskie techniki pracy w oparciu o metodę Play Therapy, którą dostosowała na potrzeby pracy ze zwierzętami nazywając to Pet’s Play Therapy. Wzorując się na złożeniach V. Axline dotyczących pracy z ludźmi, dokonała dogłębnej analizy procesów neurologicznych oraz poznawczych zachodzących w mózgu terapeutyzowanego zwierzęcia, wyszukała dowody naukowe potwierdzające skuteczność tej metody u psów czy kotów, wyjaśniła rolę i znaczenie zabawy w rozwoju danego osobnika, z naciskiem na indywidualność jednostki, a następnie opracowała zestaw ćwiczeń dla opiekuna i jego zwierzęcia opierających się na współpracy, koregulacji, obserwacji, zarządzaniu emocjami zarówno człowieka jak i zwierzęcia, a także autokontroli i budowania samoświadomości. W swoim podejściu łączy założenia Play therapy z elementami teorii poliwagalnej i integracji sensorycznej oraz systemów emocjonalnych – co w tym ujęciu daje niezwykle kompatybilny system, kształtujący skuteczną technikę pracy z psami i kotami wykazującymi zaburzenia zachowania o różnym podłożu.
Sam decydujesz, w jaki sposób chcesz uczestniczyć w szkoleniu, wybierając wersję, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom:
Ta wersja zawiera:
Ta wersja zawiera:
Ta wersja zawiera:
Potrzebujesz informacji?
Skontaktuj się z nami!