Uwaga! Sprzedaż tego szkolenia została zakończona!

Patronat:

Animal Expert

FIZJOTERAPIA WYBRANYCH SCHORZEŃ U PSÓW

szkolenie online w formule transmisji LIVE

 

Jeśli jesteś opiekunem psa, petsitterem, behawiorystą, wolontariuszem w fundacji lub prowadzisz dom tymczasowy i chcesz:
 • poznać pierwsze symptomy zwyrodnień, bólu przy poruszaniu, zmniejszonej lub zwiększonej ruchomości stawów,
 • dowiedzieć się, jak za pomocą ćwiczeń pomóc psu dojść do pełnej sprawności po zabiegach operacyjnych, m.in. w obrębie stawów,  po złamaniach, naderwaniach mięśni i ścięgien,
 •  nauczyć się, jak dobrać i prawidłowo wykonywać ćwiczenia, które pomogą psom z niedowładem, usprawnią mięśnie i stawy, polepszą ruchomość stawów, zmniejszą ból,
 •  dowiedzieć się, jakie zabiegi fizjoterapeutyczne i fizykoterapeutyczne pomogą psom z problemami narządów ruchu, zwyrodnieniami kręgosłupa lub po zabiegach,
 • zapoznać się z podpowiedziami eksperta, jak przeprowadzić masaż i dbać na co dzień o kondycję psa,

To weź udział w warsztacie z dr n. wet. Anetą Bocheńską, specjalistą chorób psów i kotów, która specjalizuje się w neurologii i ortopedii i jest jednym z nielicznych specjalistów w Polsce w medycynie psów sportowych i pracujących.

Co zyskasz, uczestnicząc w warsztatowym szkoleniu online?
 • Dowiesz się, na co zwracać uwagę i jak rozpoznać pierwsze oznaki problemów zdrowotnych psa związanych ze zmianami chorobowymi w obrębie stawów i zmian zwyrodnieniowych związanych  z wiekiem;
 • Poznasz ćwiczenia z kinezyterapii, które pomogą usprawnić psa po zabiegach operacyjnych i pomogą kształtować jego prawidłowe nawyki ruchowe;
 • Będziesz wiedział, jak dostosować ćwiczenia do indywidualnych potrzeb i kondycji zdrowotnej zwierząt;
 • Dowiesz się, które z zabiegów fizykoterapii warto stosować w zależności od schorzeń, na które cierpi pies;
 • Poznasz techniki masażu, dzięki któremu zadbasz o kondycję psa na co dzień.
Program szkolenia online

 • Anatomia psa w pigułce i symptomy problemów zdrowotnych psa  – zmiany zwyrodnieniowe, ból, ruchomość stawów, napięcie mięśniowe.
 • Postępowanie fizjoterapeutyczne z psem po zabiegach operacyjnych, m.in. w obrębie stawów łokciowych, barkowych, biodrowych, kolan – zalecane zestawy ćwiczeń i zabiegów fizykalnych.
 • Pakiet ćwiczeń fizjoterapeutycznych z instrukcją wykonania – jak poprawić siłę mięśniową, polepszyć ruchomość stawów, niwelować ból przy poruszaniu czy zmniejszyć zmiany zwyrodnieniowe u psów starszych.
 • Masaż – jak wykonać prawidłowy masaż psa, aby polepszyć m.in. ukrwienie lub zmniejszyć napięcie mięśniowe.
 • Metody fizykoterapii (laseroterapia, fala uderzeniowa, hydroterapia) stosowane u psów wraz ze wskazówkami, w których schorzeniach przynoszą najlepsze rezultaty.
Unikalne cechy i korzyści naszych warsztatów:

Formuła case study

na warsztatach omawiamy konkretne przypadki zwierząt i prezenujemy rozwiązania, które przyniosły najlepsze rezultaty.

100% praktycznych porad

podczas warsztatów przytaczamy przykłady, które bezpośrednio przeniesiesz w realia codziennej opieki nad psami. Warsztaty prowadzone są w czytelny i zrozumiały sposób.

Nasi trenerzy są oceniani przez uczestników

współpracujemy wyłącznie z tymi, którzy gwarantują najwyższy poziom merytoryczny warsztatów i szkoleń.

Szkolenie poprowadzi:
dr n. wet. Aneta Bocheńska
dr n. wet. Aneta Bocheńska

Aneta Bocheńska jest absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu (2007 rok).  Do 2010 lekarz wolnej praktyki we Wrocławiu. W latach 2007 – 2010 odbyła szkolenie wCanine Rehabilitation Institute, Floryda USA oraz wymagany staż i praktyki w TOPS Veterinary Rehab pod kierunkiem Laurie McCauley, DVM zakończony uzyskaniem certyfikatu. W 2009 roku kurs akupunktury weterynaryjnej w CHI Institute Europe (Madryt), zakończony uzyskaniem certyfikatu. Od 2010 roku do 2014 studia doktoranckie na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie, Katedra Chorób Wewnętrznych z Kliniką pod kierunkiem profesora Andrzeja Pomianowskiego. Od 2014 roku specjalista chorób psów i kotów. Luty 2015 obrona pracy doktorskiej z zakresu neurologii weterynaryjnej. Autorka i współautorka licznych artykułów o tematyce neurologicznej i rehabilitacyjnej oraz weterynaryjnej medycyny sportowej. Współautorka „Przewodnik metodyczny po wybranych zabiegach fizykalnych” Aleksandra Bauer, Marek Wiecheć, Aneta Bocheńska, Anna Kaniewska, 2012. Wykładowca na licznych konferencjach i seminariach.

Koszt uczestnictwa
KOSZT UCZESTNICTWA
 • Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 749 zł netto i obejmuje:
 • gwarancję uczestnictwa w szkoleniu prowadzonym przez doświadczonych i cenionych specjalistów,
 • certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.
 

Potrzebujesz informacji?
Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy