Zatrucia są jednym z najczęstszych problemów, z jakimi opiekunowie zwierząt trafiają do gabinetów weterynaryjnych. Kluczowa jest tu szybka diagnoza i trafność rozpoczętego leczenie.
Rozpoznanie zatrucia u psa lub kota może być trudne, ponieważ jego objawy mogą być różnorodne i niejednoznaczne.
Szkolenie to zbiór skutecznych metod diagnostycznych, zilustrowanych konkretnymi narzędziami oraz protokołów postępowania w przypadku różnych rodzajów zatruć.
Lekarka weterynarii, wykładowca akademicki, szkoleniowiec, publicystka.
W 2012 roku ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, uzyskując tytuł lekarza weterynarii. Następnie podjęła pracę jako lekarz weterynarii i pracownik naukowo-dydaktyczny w Chirurgische Tierklinik na Uniwersytecie w Lipsku (Niemcy). Od 2013 roku zatrudniona w Katedrze Toksykologii Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie kształci przyszłych lekarzy weterynarii w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR - wykłada przedmioty: toksykologia weterynaryjna oraz farmacja weterynaryjna. Od 2019 roku wykłada przedmiot: etologia zwierząt domowych na kierunku Psychologia Stosowana Zwierząt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jako szkoleniowiec pracuje od 2015 roku. Jest autorką ponad 400 publikacji fachowych w takich czasopismach branżowych jak m. in. "Życie Weterynaryjne", "Weterynaria w Terenie", "Weterynaria w Praktyce", "Świat Koni". Członkini Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego.
Ta wersja zawiera:
Ta wersja zawiera:
Potrzebujesz informacji?
Skontaktuj się z nami!