Sprzedaż biletów zakończyła się. Sprawdź aktualną ofertę szkoleń >>
Szkolenie poprowadzi:
Monika Bidzan
Monika Bidzan

Magister psychologii zdrowia na University College London (UCL) i dietetyk sportowy (AWFiS, Gdańsk).

Specjalizuje się w zmianie niezdrowych nawyków żywieniowych zarówno pracowników w korporacjach
jak i indywidualnych klientów, przede wszystkim koncentrując się na profilaktyce I stopnia (zapobiegać, a nie leczyć).

Jako asystentka ds. psychologii żywienia zajmowała się poradnictwem prozdrowotnym i żywieniowym m.in. dla osób z otyłością, stosując techniki zmiany zachowań oparte na dowodach empirycznych. 

Obecnie zajmuje się projektem skoncentrowanym na opracowaniu interwencji skłaniającej do zmniejszenia trybu siedzącego u pracowników biurowych. Organizuje również warsztaty zdrowotne dla pracowników korporacyjnych.

Dodatkowe umiejętności: terapia Biofeedback: EEG i GSR; terapia skoncentrowana na rozwiązaniach; dialog motywujący; badania ilościowe i jakościowe; żywienie i suplementacja w sporcie. 

Dlaczego warto?
  • Razem z prowadzącą Moniką Bidzan szczegółowo przeanalizujesz przypadki kliniczne z jej gabinetu, od diagnozy po ustaloną terapię – dowiesz się, jak różnicować objawy i jak wyciągać prawidłowe wnioski z wyników badań i wywiadu z pacjentem
  • Przygotujesz zindywidualizowany plan pracy z pacjentem uwzględniający jego preferencje i zastosujesz sprawdzone w praktyce metody zmiany przyzwyczajeń
  • Nauczysz się wykorzystywać dietę do sterowania nastrojem i wzmacniania efektów terapeutycznych u osób z depresją
  • Dowiesz się, jak prawidłowo diagnozować ortoreksję i układać plan pracy terapeutycznej dla tego zaburzenia
Kogo zapraszamy do udziału?
  • dietetyków
  • psychologów
  • lekarzy
  • pielęgniarki
  • pedagogów
  • fizjoterapeutów
  • trenerów sportowych
Program warsztatów
Część I
Odżywianie a zdrowie psychiczne – najnowsze doniesienia

1. Autodiagnoza stylu odżywiania i nastroju oraz klasyfikacja zaburzeń odżywiania i ich wpływ na zdrowie psychiczne – najnowszy stań badań

2. Dieta, a zdrowie psychiczne, czyli dlaczego żywienie ma znaczenie dla zdrowia psychicznego/nastroju?

  • Jakie są główne składniki diety, które pomagają regulować nastrój człowieka i wspierają proces leczenia depresji?
  • Wspomaganie dietetyczne jako czynnik wpływający na poprawę funkcjonowania psychicznego u osób z depresją
  • W jaki sposób dobrać nowe nawyki żywieniowe tak, aby poprawić własne samopoczucie – o wdrażaniu nowych schematów działań w pracy z pacjentami

3. Znaczenie zdrowych jelit dla zdrowia psychicznego: Jelita – drugi mózg

  • W jaki sposób bakterie jelitowe oddziaływają na ośrodkowy układ nerwowy? – TYLKO U NAS! Najnowsze doniesienia naukowe wraz z praktycznym komentarzem eksperta
  • O jakich produktach spożywczych należy pamiętać w codziennym jadłospisie, aby poprzez regenerację jelit wpływać korzystnie na ośrodkowy układ nerwowy?

4. Optymalna dieta dla zdrowia psychicznego i poprawy nastroju – analiza najlepszych strategii terapeutycznych

5. NOWOŚĆ! Ortoreksja – dbałość o dietę przeradzająca się w problem kliniczny:
Obłędnie zdrowa dieta - Projekt ‘anty-dieta’

  • Jakie są kryteria diagnostyczne dla ortoreksji?
  • Możliwe skutki przewlekłej ortoreksji oraz proces leczenia – w jaki sposób rozpocząć terapię i wdrażać zalecenia terapeutyczne?
Część II
Warsztat praktyczny

1. Jak pomóc pacjentom zmienić nawyki żywieniowe? – wybrane metody i coaching zdrowia

Przedstawimy, w jaki sposób opracować kompleksowy plan działań ukierunkowanych na wdrażanie nowych nawyków żywieniowych – uwzględniający sprawdzone triki i metody ułatwiające zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń żywieniowych. 

2. Analiza przypadków klinicznych

Specjalnie dla Państwa prelegent na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia dokładnie omówi poszczególne przypadki kliniczne swoich pacjentów – wyjęte wprost z gabinetu – uwzględniając etapy procesu diagnostycznego, przebieg leczenia oraz możliwe do wystąpienia w trakcie terapii pułapki i błędy.

UWAGA! TYLKO U NAS!

Kompleksowa analiza następstw oraz metodyka leczenia ortoreksji! Udzielimy wskazówek, za pomocą jakich metod i technik rozwijać odpowiedni sposób komunikacji z podopiecznymi.

PRAKTYCZNA ANALIZA CASE STUDY

Na podstawie realnych przypadków klinicznych swoich pacjentów Monika Bidzan szczegółowo omówi schematy diagnostyczne oraz procesy postępowania terapeutycznego. Przeanalizujemy konkretne sytuacje problemowe i wskażemy rozwiązania możliwe do natychmiastowego zastosowania w Państwa pracy zawodowej!

Dlaczego nasze warsztaty są wyjątkowe?

SPRAWDZONE STRATEGIE DIAGNOSTYCZNE

Dowiesz się jak w sposób prawidłowy przeprowadzić proces diagnostyczny w celu wykrycia przyczyn zaburzeń jedzeniowych u pacjenta – omówimy najnowsze koncepcje dotyczące znaczenia prawidłowego odżywania dla szeroko rozumianego rozwoju człowieka.

NAJSKUTECZNIEJSZE METODY PRACY

Poznasz nowatorskie techniki do zastosowania w terapii pacjentów chorych na depresję oraz takich, którzy przesadnie dbają o stosowaną przez siebie dietę.

Weź udział w jedynych tak praktycznych warsztatach, na których poznasz najskuteczniejsze strategie diagnostyczne oraz metody i techniki pracy z pacjentem!


Zgłoś się
Jeżeli:
  • Chcesz wiedzieć, co decyduje o tym, że dieta stosowana przez człowieka może mieć związek z jego funkcjonowaniem emocjonalnym i ze sprawnością poznawczą
  • Coraz częściej zauważasz, że brak motywacji, silnej woli pacjenta, obniżony nastrój lub depresja mogą zniweczyć efekty dietoterapii i leczenia
  • Szukasz nowoczesnych, a jednocześnie sprawdzonych w praktyce, psychodietetycznych technik pracy z pacjentami borykającymi się z depresją czy ortoreksją

Ogólnopolskie Warsztaty Psychodietetyczne

Psychodietetyka – odżywianie a zdrowie psychiczne

Sprawdzone modele pracy z pacjentem z zaburzeniami nastroju i depresją

Sprawdź program
Koszt uczestnictwa:
KOSZT UCZESTNICTWA
  • Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 999 zł netto.
Sprzedaż wejściówek zakończyła się. Sprawdź aktualną ofertę szkoleń lub skontaktuj się z nami.
 

Potrzebujesz informacji?
Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy