W imieniu Zarządu Forum Media Polska sp. z o.o. informujemy, że wszystkie szkolenia stacjonarne, które miały odbyć się w marcu br., odbędą się w formie transmisji online.
O szczegółach poinformujemy wszystkich uczestników zapisanych na dane szkolenie drogą mailową.

Zarząd Forum Media Polska

Organizator:

Horyznoty Anglistyki

 

OGÓLNOPOLSKIE WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

Najnowsze trendy w nauczaniu języka angielskiego zaprojektowane w oparciu o rozwiązania TIK-owe

warsztaty komputerowe + konsultacje z ekspertem

Jeśli chcesz:
 • w efektywny sposób korzystać z najnowszych technologii podczas zajęć z języka angielskiego, ale nie wiesz od czego zacząć i jakie aplikacje wybrać,
 • jednego dnia poznać funkcje narzędzi ukrytych w aplikacjach webowych czy platformach internetowych, które warto wykorzystać na lekcjach języka angielskiego i od razu przećwiczyć ich zastosowanie pod okiem eksperta,
 • dowiedzieć się, jakie narzędzia TIK wybrać, aby rozbudzić kreatywność uczniów oraz zaangażować ich w działania,
 • poznać nowatorskie i oryginalne pomysły na przeprowadzenie zajęć w grupie, dzięki którym uczniowie z barierami językowymi zaczną sprawnie posługiwać się językiem angielskim w mowie i piśmie,
 • rozbudzić w uczniach motywację do nauki nie tylko w szkole, ale i zachęcić do własnych poszukiwań w domu,

Weź udział w jedynym tak praktycznym wydarzeniu na rynku!

8  godzin

Intensywnych warsztatów, z których wyjedziecie Państwo z gotowymi pomysłami i praktycznymi umiejętnościami zastosowania nowoczesnych narzędzi w nauczaniu języka angielskiego.

3 bloki tematyczne

Stworzone tak, aby maksymalnie wykorzystać czas spotkania i poznać od podstaw ukryte funkcje darmowych aplikacji webowych.

100 procent

Praktycznej wiedzy z gotowymi przykładami zadań i bazą pomysłów na angażujące lekcje do wykorzystania już podczas pierwszych zajęć po zakończeniu warsztatów.

 
'

Pod okiem prowadzącego przećwiczysz zastosowanie wybranych programów i aplikacji. Dowiesz się, jak krok po kroku zrealizować lekcję zaprojektowaną w oparciu o najnowsze rozwiązania TiK.

Prosimy o zabranie własnych laptopów i smartfonów.

Podczas warsztatów na praktycznych przykładach pokażemy:

 • Jak przeprowadzić lekcję w oparciu o rozwiązania VR i BYOD? Jak w obliczu dynamicznego rozwoju technologicznego wykorzystywać nowatorskie metody nauczania, które zachęcą uczniów do pogłębiania wiedzy?
 • W jaki sposób kształtować u uczniów kompetencje językowe, aby poradzili sobie nie tylko podczas najbardziej stresujących egzaminów i olimpiad, ale i w późniejszym życiu zawodowym.
 • Jak za pomocą darmowych aplikacji mobilnych (takich jak Kahoot, Pinterest i edpuzzle) przeprowadzić atrakcyjną lekcję języka angielskiego.

UWAGA! Tylko w trakcie tych warsztatów przećwiczysz pod okiem prowadzącego obsługę wybranych aplikacji krok po kroku.

 • W jaki sposób przygotowywać ciekawe i oryginalne zajęcia  oparte na metodach projektowych oraz stacjach językowych?
 • Jak przełamywać bariery językowe uczniów i zachęcać uczniów do pisania i mówienia w języku angielskim wykorzystując językowe zabawy?

Program warsztatów:
Panel 1

Najnowsze trendy w nauczaniu języka angielskiego - jak zaktywizować uczniów, którzy uważają, że język angielski jest dla nich zbyt trudny?

 • Stacje językowe, czyli jak oderwać się od szkolnej rutyny i zamienić lekcję w niezapomnianą przygodę?
 • Metoda dyskusji oraz metody projektów. Jak za ich pomocą zaktywizować do nauki klasę o zróżnicowanym poziomie językowym?
 • Egzaminy, sprawdziany i olimpiady. W jaki sposób przeprowadzić angażujące powtórki materiału?
Panel 2

Lekcja języka angielskiego zaprojektowana w oparciu o nowe technologie

 • Interaktywne materiały gramatyczne i multimedialne quizy. W jaki sposób samodzielnie tworzyć quizy, testy, teleturnieje przeznaczone do użytku na zajęciach z uczniami w szkole podstawowej i ponadpodstawowej?
 • Jak wygenerować raport z rezultatami i wynikami uczniów po przeprowadzonym teście przy pomocy kilku kliknięć myszy?
 • Kody QR na lekcji języka angielskiego. Praktyczny przewodnik pokazujący jak krok po kroku utworzyć kod, a następnie go odczytać.
Panel 3

Platformy edukacyjne i aplikacje webowe do rozwijania umiejętności i kompetencji językowych

 • Przegląd najlepszych darmowych platform do wykorzystania podczas zajęć z języka angielskiego oraz  stron internetowych z zasobami do ćwiczeń gramatycznych na poziomie A1-C1.
 • Internetowe generatory. Jak stworzyć materiały wielokrotnego użytku wspomagające rozwój kompetencji językowych uczniów?
 • Smartfony oraz najnowsze aplikacje internetowe. Które narzędzia ukryte w darmowych aplikacjach, takich jak: learningapps, edpuzzle czy kahoot pomogą Twoim uczniom w pokonaniu barier przed mówieniem i pisaniem w języku angielskim?
 • Pocket, Pinterest i przewodnik po aplikacyjnym labiryncie czyli w jaki sposób przechowywać w smartfonie pomysły na kolejne lekcje?
Prowadzący:
Ewa Ostarek

Doświadczona trenerka języka angielskiego oraz autorka wielu artykułów w prasie branżowej. Prowadzi nie tylko indywidualne sesje językowe online, konsultacje z elementami neurodydaktyki, NLP i coachingu, ale także stacjonarne szkolenia oraz warsztaty. Od 10 lat idealnie odnajduje się w zajęciach on-line z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Tworzy i współtworzy kursy dotyczące nowoczesnych technologii i zastosowania TIK w szkołach oraz wykorzystywania ich w edukacji dzieci i młodzieży.

Koszt uczestnictwa
 

Potrzebujesz informacji?
Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy