Od lat zajmuje się leczeniem niewydolności żylnej. Właściciel Instytutu Dopplera. Wykonał ponad 20 tys. badań diagnostycznych oraz około 10 tys. różnego typu zabiegów usuwania niewydolnych naczyń żylnych (w tym ponad 4 tys. zabiegów ablacji laserowej). Posiada największe doświadczenie w Polsce z użycia lasera radialnego (neolaser) o długości fali 1470 oraz 1940 nm. Jako pierwszy lekarz w Polsce wykorzystał laser o długości 1940 nm.
Ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny, równolegle studiował na Uniwersytecie Medycznym w Grenadzie (Hiszpania) oraz Uniwersytecie Medycznym w Lizbonie (Portugalia). Po zakończeniu studiów odbył szkolenie z zakresu flebologii w Niemczech w Szpitalu Uniwersyteckim w Greifswaldzie pod okiem prof. Michela Jungera. Po powrocie do Polski w 2013 r. kontynuował naukę w ramach specjalizacji z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej . W trakcie szkolenia kształcił się z zakresu diagnostyki oraz wewnątrznaczyniowego leczenia naczyń żylnych pod okiem konsultanta krajowego prof. Jerzego Waleckiego. W 2017 r obronił z wyróżnieniem pracę doktorską z zakresu patologii naczyń żylnych. Wynik pracy został ogłoszony na European Venous Forum w Porto oraz równolegle w międzynarodowych czasopismach medycznych. Po otrzymaniu tytułu doktora nauk medycznych kontynuował działalność naukową i w 2020 r ukończył przewód habilitacyjny publikując pracę m.in. z zakresu nowoczesnych metod diagnostyki niewydolności żylnej. W tym samym roku otrzymał tytuł Profesora CMKP. Od początku kariery medycznej intensywnie szkolił się w najlepszych światowych ośrodkach flebologicznych. Zdobywał wiedzę w między innymi w Londynie , Genui, Rydze, Ankarze. Praktykował pod okiem tak znamienitych autorytetów jak np. Prof. Uldis Maurins.
Prowadzi liczne polskie i międzynarodowe szkolenia z zakresu leczenia i diagnostyki niewydolności żylnej. Szkoli lekarzy oraz studentów medycyny. Od 2019 r. jest egzaminatorem Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego dla lekarzy po zakończeniu szkolenia specjalizacyjnego z zakresu diagnostyki i radiologii obrazowej. Wykładowca akademicki na uniwersytetach medycznych (CMKP i UŁ).
Regularnie prezentuje swoje dokonania na polskich i światowych kongresach naukowych. Prowadzi również prace badawcze z zakresu niewydolności żylnej. Czasopismo PRS uznało jedną z jego prac najlepszą pracą roku 2019 na świecie.
Laureat grantów Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Radiologicznego.
Członek Profesorskiej Rady Ekspertów Naczelnej Izby Lekarskiej