Uwaga! Sprzedaż szkolenia została zakończona.

Organizator:

Nowoczesny Magazyn         LOGISTYKA A JAKOŚĆ        Menedżer Produkcji

 

PROFESJONALNE WARSZTATY MAGAZYNOWE

Optymalizacja kosztów utrzymania obiektu magazynowego i produkcyjnego

na przykładzie projektów i realizacji WPIP – park logistyczny MLP WEST i magazyn firmy BEVO

Jeśli chcesz:
  • Poznać innowacyjne systemy inteligentnego, oszczędnego i ekologicznego zarządzania budynkiem magazynowym i produkcyjnym, które można od ręki wdrożyć w swoim obiekcie,
  • Dowiedzieć się, jakie rozwiązania przełożą się na efektywne ograniczanie kosztów utrzymania obiektu logistycznego i produkcyjnego,
  • Zyskać wiedzę, jakie certyfikaty są obecnie MUST-HAVE dla budynków magazynowych i produkcyjnych,
  • Dowiedzieć się, na jakim etapie planowania najmu lub budowy magazynu należy zadbać o to, aby był on tańszy w eksploatacji oraz spełniał aktualne normy budowlane,

To zapraszamy do udziału w wyjątkowych warsztatach z częścią praktyczną w parku logistycznym MLW West i magazynie firmy BEVO, podczas której na własne oczy zobaczysz rozwiązania optymalizacyjne zastosowane w obiektach i dowiesz się, jak przekładają się na realne oszczędności.

Podczas spotkania przedstawiciele WPIP:
  • Adam Zamelczyk - Zastępca Dyrektora Sprzedaży
  • Bartosz Brzewiński - Kierownik Produktu (Instalacje PV)
  • Szymon Gembus - Kierownik Projektu ds. Instalacji Sanitarnych
  • Piotr Świta - Deputy Director/Project Management MLP Group

omówią i pokażą na konkretnych przykładach z własnej praktyki m.in.:

  • Jak zoptymalizować koszty utrzymania magazynu oraz hali produkcyjnej bez ponoszenia ogromnych nakładów,
  • Jakie są możliwości wykorzystania alternatywnych źródeł energii w 2023 r., w które warto zainwestować,
  • Jak zarządzać energią i mediami w obiekcie logistycznym, aby obniżać ich koszty,
  • W jakich warunkach warto skorzystać z instalacji fotowoltaicznych i czy warto inwestować w magazyny energii,
  • Jakie są koszty związane z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań i po jakim czasie możemy się spodziewać zwrotu inwestycji,
  • Na czym polega Building Management System służący do monitorowania i zarządzania wszystkimi urządzeniami i systemami znajdującymi się w budynku i jego otoczeniu. 
Program warsztatów
Część 1

SIEDZIBA WPIP - GENERALNEGO WYKONAWCY OBIEKTÓW PRZEMYSŁOWYCH, HAL MAGAZYNOWYCH I BIUROWCÓW (JASIN-SWARZĘDZ)

Podczas warsztatów przedstawiciele WPIP na przykładach z własnej praktyki powiedzą:

  • Jak zarządzać energią i mediami w nowoczesnym magazynie oraz na hali produkcyjnej?
  • Korzyści z zastosowania instalacji fotowoltaicznych w obiektach logistycznych;
  • Jak magazynować wytworzoną energię?
  • Atuty funkcji BMS – system monitorowania i zarządzania wszystkimi urządzeniami i systemami znajdującymi się w budynku i jego otoczeniu
  • Dlaczego tak ważne jest zagospodarowanie wody deszczowej i recykling wody szarej w magazynie
  • Pompy ciepła dużych mocy, do wykorzystania w ogrzewaniu i chłodzeniu (w przypadku urządzeń dwufunkcyjnych) obiektów/hal magazynowych i produkcyjnych

A także pokażą rozwiązania zastosowane w smart biurowcu oraz własnej hali produkcyjnej i opowiedzą, jakie nakłady finansowe ponieśli, po jakim czasie inwestycja się zwróciła i jakiego rzędu oszczędności przynoszą zastosowane rozwiązania podczas eksploatacji obiektów.

Smart Building Center został zaprojektowany w oparciu o założenia zupełnie nowej, pionierskiej koncepcji budowy obiektów przemysłowych typu SMART. Powstanie budynku poprzedził proces badawczy prowadzony we współpracy z Politechniką Poznańską i Instytutem Elektroenergetyki, który dał podstawę do stworzenia technologii budowania obiektów łączących rozwiązania inteligentnego budownictwa i ochrony środowiska, z ideą obiektów zeroenergetycznych i zeroemisyjnych. Nowy wzorzec zapewnia komfortowe i zdrowe warunki pracy i bezpieczeństwo energetyczne na wiele lat. Zeroenergetyczny obiekt składa się z budynku biurowego o powierzchni 2.300 m2 i hali montażowej – 2.000 m2. Jest wyposażony w szereg zrównoważonych rozwiązań, którymi zarządza automatyka budynkowa tzw. BMS (Building Management System). W efekcie podczas użytkowania całego obiektu oszczędzane są znaczne ilości energii i wody oraz wydziela się mniej CO2 przy zachowaniu wysokiego komfortu użytkowników.

Część 2

PLAN TOUR W MLP WEST – PARK LOGISTYCZNY (DĄBRÓWKA)

Park logistyczny 140 tys. m2 nowoczesnych powierzchni magazynowo-produkcyjnych na terenie o powierzchni 29 ha.

  • Formaty powierzchni magazynowej
    • Big Box ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb rynku z sektora przemysłu lekkiego i elektronicznego
    • Projekty City Logistics – Business Parki z zakresu  logistyki miejskiej oferujące małe moduły magazynowe
  • Na czym polega unikalny model biznesowy „Build&Hold”?
  • Rozwijanie Ekologicznych Parków Logistycznych
Część 3

PLAN TOUR W BEVO - ZWIEDZANIE MAGAZYNU FIRMY BEVO ZNAJDUJĄCEGO SIĘ NA TERENIE MLP WEST

  • Prezentacja rozwiązań zaproponowanych przez projektantów i wykonawców obiektu, które spowodowały:
    •  zmniejszenie zapotrzebowania na energię w budynku aż o 55%
    •  o 45 % mniejsze zużycie wody
    •  o 35 % obniżenie kosztów chłodzenia obiektu
  • Korzyści dla najemcy wynikające z zastosowania nowoczesnych, oszczędnych i ekologicznych technologii
  • Eko-innowacje w praktyce – jak dostosować budynek do wymagań zgodnych z polityką unijną w zakresie ochrony środowiska?
Czego możesz się spodziewać podczas udziału w warsztatach?

I etap - wizyta w firmie projektującej i budującej obiekty magazynowe, fabryczne, biurowce w Swarzędzu-Jasinie. Uczestnicy poznają cały proces powstawania oszczędnego, inteligentnego i ekologicznego obiektu - od pomysłu przez odpowiedni projekt do ostatecznego wykonania. W siedzibie WPIP - obejrzą pracownię projektową, zobaczą na przykładzie zwiedzanego biurowca zastosowane przez wykonawcę rozwiązania - typy oświetlenia, rozwiązania wentylacyjne, oszczędność wody, odzysk wody szarej, zastosowanie oszczędnych i ekologicznych materiałów budowlanych i wykończeniowych. Będą mieli również możliwość zwiedzenia niewielkiego zakładu produkcyjnego, w którym również zastosowano nowoczesne rozwiązania.

II etap - przejazd do Parku Logistycznego Poznań West, gdzie WPIP wybudował magazyny dla developera MLP. Magazyny zbudowane są w technologii, która została przedstawiona podczas spotkania w Swarzędzu (etap I). To między innymi zastosowanie odnawialnych źródeł energii (np. fotowoltaika).

III etap - zwiedzanie na terenie Poznań West magazynu wewnątrz (magazyn wynajmowany przez firmę BEVO). Uczestnicy zobaczą, co można zastosować w magazynie, dowiedzą się podczas bezpośredniej rozmowy, jakie to przynosi wymierne korzyści dla najemcy.

Dlaczego warto zobaczyć rozwiązania wdrożone w wybranych przez nas firmach?

WPIP - renomowany generalny wykonawca z 30-letnim doświadczeniem na rynku. W portfolio firmy znajduje się kilkaset zrealizowanych inwestycji dla takich podmiotów, jak: BASF, HAMA, CCC, eobuwie.pl, Hoppecke Baterie Polska, MLP Group, GLP, Mate rialise, Polipak, Thule Group, Lena Lighting czy Primavika. Spółka zajmuje się kompleksową obsługą inwestycji, począwszy od koncepcji, projektów architektonicznych i budowlanych, uzyskania wymaganych decyzji urzędowych, poprzez koordynację oraz realizację prac budowlanych i wykończeniowych, po pozwolenie na użytkowanie obiektów.
WPIP posiada własną pracownię projektową. Pracują w niej doświadczeni architekci, konstruktorzy. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe. Potwierdzają to uzyskiwane przez nie certyfikaty BREEAM, LEED czy Planet Friendly.

MLP Group prowadzi działalność na rynku nieruchomości komercyjnych, działając w roli dewelopera, konsultanta i zarządcy nieruchomości. Posiada 21 parków logistycznych w Europie (w Niemczech, Rumunii, Austrii), z czego aż 14 w Polsce – m.in. w Pruszkowie, Zgorzelcu, Lublinie, Wrocławiu, Gliwicach, Łodzi i oczywiście w Poznaniu, gdzie utworzone są 2 parki logistyczne. Jednym z podstawowych założeń MLP jest rozwijanie Ekologicznych Parków Logistycznych

BEVOWiodący dostawca artykułów do instalacji wodnych. Spółka Bevo, będąca częścią holdingu MegaGroup, posiadająca 7 oddziałów w Europie, dostarcza wszelkie elementy metalowe i plastikowe do systemów rurowych: od rur, kształtek, zaworów odcinających i pomp, aż do urządzeń pomiarowych i kontrolnych. W obiekcie magazynowym, którego najemcą jest Bevo, zastosowano nowoczesne rozwiązania - na dachu zamontowano instalację fotowoltaiczną, ogrzewanie budynku magazynowego oraz biurowego odbywa się w oparciu o system VRV przy wykorzystaniu pomp ciepła, do oświetlenia wnętrz wykorzystano energooszczędne lampy LED. Jednocześnie zarządzanie budynkiem i monitoring systemów obiektowych odbywa się za pomocą eksploatacyjnego modelu informacyjnego (ang. Asset Information Model) bazującego na metodyce BIM. Technologia ta wykorzystywana jest do usprawnienia procesów eksploatacyjnych poprzez integrację z systemami automatyki budynkowej BMS (ang. – Building Management System).

Unikalne korzyści z udziału w naszych warsztatach :

PRACA NA ŻYWYM ORGANIZMIE
Zobaczysz, jak rozwiązania, o których mówi prowadzący działają w praktyce – na własnej skórze doświadczysz najwyższych standardów optymalizacyjnych podczas zwiedzania WPIP, MLP West I BEVO.

FORMUŁA „CASE STUDY"
Nasi prelegenci koncentrują się na efektywnych i unikalnych rozwiązaniach stosowanych przez nich w praktyce, które okazały się niezwykle sprawne i skutecznie funkcjonują.

100% PRAKTYCZNYCH PORAD
Podczas warsztatów przytaczamy wyłącznie przykłady, które można zastosować bezpośrednio w swojej firmie. Prelegent na bieżąco tłumaczy, jak przystosować je do własnego obiektu.

WYJĄTKOWE FIRMY
Wybieramy wyjątkowe przedsiębiorstwa z całej Polski, które wyróżniły się na tle konkurencji i mają najlepsze praktyki w procesach produkcyjnych, w tym w optymalizacji, planowaniu czy zarządzaniu.

Warsztaty poprowadzą
Adam Zamelczyk
Adam Zamelczyk

Zastępca dyrektora sprzedaży w WPIP. Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Poznańskiej (kierunek: technologia i organizacja budownictwa). Posiada 20 lat doświadczenia zawodowego w budownictwie. W tym czasie uczestniczył w wielu skomplikowanych projektach na wszystkich etapach procesu budowalnego. Przez ostatnie lata odpowiedzialny za nadzór nad sprzedażą oraz tworzeniem i wdrożeniem strategii rozwoju dodatkowych produktów w WPIP.

Bartosz Brzewiński
Bartosz Brzewiński

Kierownik produktu w WPIP. Absolwent Politechniki Poznańskiej na kierunkach energetyka oraz elektrotechnika. W firmie odpowiedzialny za wdrażanie oraz tworzenie strategii rozwoju produktów z grupy OZE. Specjalizuje się w doradztwie dotyczącym odnawialnych źródeł energii, transformacji energetycznej przedsiębiorstw oraz ograniczaniu kosztów ponoszonych na poczet zakupu energii elektrycznej. 

Szymon Gembus
Szymon Gembus

Kierownik projektu ds. instalacji sanitarnych w WPIP. Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Poznańskiej (kierunek: inżynieria środowiska). Posiada 17 lat doświadczenia zawodowego w obszarze budownictwa wielkokubaturowego. Specjalizuje się w doradztwie, projektowaniu oraz wycenie instalacji branży sanitarnej oraz OZE.

Piotr Świta
Piotr Świta

Doktor nauk technicznych w dyscyplinie budownictwo uzyskany na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Katedra Mechaniki Konstrukcji, Zakład Niezawodności Konstrukcji Politechniki Łódzkiej. Obszar publikacji naukowych dotyczy zagadnień niezawodności konstrukcji stalowych. Absolwent studiów podyplomowych w zakresie Zarządzania Projektami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwent studiów podyplomowych w zakresie BIM organizowanych przez WSB w Warszawie we współpracy z Europejskim Centrum Certyfikacji BIM. Wicedyrektor do spraw inwestycji w MLP Group S.A. odpowiedzialny za procesy inwestycyjne, w tym projektowanie oraz realizację inwestycji magazynowych i produkcyjnych. Popularyzator koncepcji tworzenia eksploatacyjnych modeli informacyjnych BIM wykorzystywanych do zarządzania obiektami.

Miejsce i termin

26 września 2023 r.

godz. 9:00-16:00

Jasin-Swarzędz, Dąbrówka

Koszt uczestnictwa
KOSZT UCZESTNICTWA

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 1999 zł netto i obejmuje:

  • Gwarancję uczestnictwa w kursie prowadzonym przez doświadczonych i cenionych specjalistów,
  • Drukowany certyfikat potwierdzający uczestnictwo w kursie,
  • Lunch i przerwy kawowe.
 

Potrzebujesz informacji?
Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy