Uwaga! Trwa sprzedaż! Sprawdź szczegóły >>

Patronat medialny:

Forum Położnictwa i GinekologiiCentrum Kompetencji Medycznych

 

CERTYFIKOWANY OGÓLNOPOLSKI KURS

Ultrasonografia w postępowaniu klinicznym

Patologie ciąży – najnowsze zalecenia, diagnostyka, schemat badań

Kurs USG dla lekarzy ginekologów i położników

 

Uwaga! Uczestnicy otrzymają 20 punktów do Certyfikatu Podstawowego Sekcji USG PTG!

Dlaczego warto wziąć udział w kursie?
 • Najlepsi eksperci w zakresie ultrasonografii zdradzą tajniki swojego warsztatu i analizując przypadki kliniczne przedstawią prawidłową diagnostykę najczęściej występujących patologii ciąży i wad płodu, które łatwo przeoczyć.
 • Prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś - Konsultant Krajowy w dziedzinie Perinatologii - zaprezentuje zalecenia i wytyczne na rok 2019, dotyczące schematu badań USG kobiet w ciąży.
 • Poznasz znaczenie cffDNA, tzw. DNA płodu w diagnostyce prenatalnej oraz jak prawidłowo rozpoznać patologie ciąży w kierunku trisomii chromosomowej, o czym opowie dr hab. n. med. Dariusz Borowski.
 • Zyskasz wiedzę, jak skutecznie różnicować TTTS i sIUGR – powikłania występujące w ciążach mnogich.
 • Poznasz techniki badania serca płodu oraz markery USG I trymestru, które przedstawi dr n. med.  Przemysław Kosiński.
Program kursu

CZĘŚĆ I

 • Schemat badań USG w ciąży - kiedy i jak badać?
  Prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś
 • Diagnostyka i patologie wczesnej ciąży
  Dr hab. n. med. Dariusz Borowski
   
 • Markery USG I trymestru. Technika badania
  Dr n. med. Przemysław Kosiński

CZĘŚĆ II

 • Znaczenie badań biochemicznych w badaniu I trymestru
  Dr hab. n. med. Dariusz Borowski
   
 • Badanie I trymestru – jak nie popełniać błędów?
  Prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś
   
 • TTTS czy sIUGR - różnicowanie
  Dr n. med. Przemysław Kosiński

CZĘŚĆ III

 • Podstawy badań z cffDNA - kiedy kierować pacjentki?
  Dr hab. n. med. Dariusz Borowski
   
 • Badanie serca płodu dla położnika - technika badania
  Dr n. med. Przemysław Kosiński
   
 • Diagnostyka inwazyjna w perinatologii
  Prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś
Prelegenci
Prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś - Konsultant Krajowy w dziedzinie perinatologii
Prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś - Konsultant Krajowy w dziedzinie perinatologii

Uznany w kraju ekspert w dziedzinie konfliktu serologicznego – aktualnie prowadzi Stołeczny Ośrodek Konfliktu Serologicznego, świadczący usługi dla pacjentek z całego kraju. Jego główne zainteresowania medyczne skupiają się wokół zagadnień związanych z patologią ciąży, perinatologią, diagnostyką, terapią płodu oraz ultrasonografią. Posiada specjalizację z zakresu położnictwa i ginekologii oraz perinatologii.

Stopień doktora nauk medycznych z wyróżnieniem otrzymał w 1997 roku, stopień doktora habilitowanego nauk medycznych uzyskał w 2004 roku, natomiast stopień naukowy profesora nauk medycznych w 2009 roku. W latach 2016 – 2020 rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Autor kilkudziesięciu prac naukowych, opublikowanych w renomowanej światowej literaturze (Neuroendocrinology Letters, Transplantation Proceedings, European Journal of Obstetrics and Gynecology, Transplantology, Ginekologia Polska), a także laureat licznych nagród Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne.

Dr hab. n. med. Dariusz Borowski - Profesor UMK
Dr hab. n. med. Dariusz Borowski - Profesor UMK

Zajmuje się wykonywaniem badań ultrasonograficznych dla kobiet w ciąży: USG I, II i III trymestru ciąży, USG ciąży wczesnej, USG wzrastania płodu oraz USG echokardiograficzne płodu (Echo serca). Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. W latach 1993 – 2007 pracował w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W 1998 roku uzyskał specjalizację I stopnia z Położnictwa i Ginekologii, a w 2002 specjalizację II stopnia z Położnictwa i Ginekologii. W 1999 obronił pracę doktorską, a w 2007 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego.

Od 2007 roku pracuje w I Klinice Położnictwa i Ginekologii Akademii Medycznej w Warszawie. Wykładowca Winter School of Perinatal Medicine (Polskie Towarzystwo Perinatologiczne), Polsko-Niemieckiej Szkoły Ultrasonografii w Ginekologii i Położnictwie (Akademia Medyczna w Poznaniu i Wielkopolskie Towarzystwo Ginekologiczne). Nagrody i odznaczenia: Nagroda Dyrektora Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, Nagroda Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Brązowy Krzyż Zasługi (2012).

Dr n. med. Przemysław Kosiński
Dr n. med. Przemysław Kosiński

Zajmuje się diagnostyką i terapią płodu, w tym echokardiografią płodu, diagnostyką inwazyjną taką jak amniopunkcja i biopsje kosmówki. Od 2013 roku wykonuje zabiegi fetoskopowe, w tym laserową ablację anastomoz łożyskowych oraz FETO (fetoskopową okluzję tchawicy płodu). W 2007 roku ukończył Akademię Medyczną, po czym rozpoczął staż podyplomowy w CSK Banacha. Następnie podjął współpracę z profesorem Mirosławem Wielgosiem w I Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus.

Przez dwa lata pracował w Wielkiej Brytani w King’s College Hospital w Londynie. Odbył szkolenie pod okiem Profesora Kyprosa Nicolaidesa, pioniera w dziedzinie perinatologii na świecie. Jako drugi w Polsce uzyskał Diploma in Fetal Medicine. Ogromne doświadczenie jakie zdobył w diagnostyce i terapii płodu obecnie pozwala mu na rozpoznawanie wad płodu za pomocą badań ultrasonograficznych. Ukończył szkolenie w zakresie echokardiografii płodowej w King’s College Hospital London (2012), Royal Brompton Hospital London (2012) oraz Evelina Childrens Hospital London (2013).

Dlaczego nasz kurs jest wyjątkowy?

100% PRAKTYCZNYCH PORAD

Podczas kursu eksperci skupiają się wyłącznie na takich rozwiązaniach, z których będziesz mógł skorzystać podczas pracy z pacjentem w swoim gabinecie.

POMOC W ROZWIĄZANIU INDYWIDUALNYCH PROBLEMÓW

Prelegenci wspierają uczestników, udzielając wskazówek i odpowiedzi na bieżące pytania – poświęcają czas na analizę przypadków klinicznych.

NASI WYKŁADOWCY SĄ OCENIANI PRZEZ UCZESTNIKÓW

Współpracujemy wyłącznie z tymi, którzy gwarantują najwyższy poziom merytoryczny warsztatów i szkoleń. Po szkoleniu poprosimy Cię o wypełnienie ankiety oceniającej.

CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY UCZESTNICTWO W SZKOLENIU

Po zakończeniu kursu otrzymasz imienny certyfikat potwierdzający uczestnictwo i zdobyte umiejętności, podpisany przez prelegentów.

Koszt uczestnictwa
KOSZT UCZESTNICTWA
 • Koszt uczestnictwa w kursie wynosi 1699 zł i obejmuje:

  Gwarancję uczestnictwa w całodziennym szkoleniu prowadzonym przez najwybitniejszych specjalistów,

  • Drukowany certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu,

  • Przerwy kawowe i lunch.
Uwaga!
Dla lekarzy w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii zapewniamy niższą cenę - 1199 zł netto.
W celu dokonania zgłoszenia w tej cenie prosimy o kontakt z organizatorem pod numerem tel. 61 66 55 758.
 

Potrzebujesz informacji?
Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy