Uchwalona 13 lipca 2023 r. tzw. ustawa Kamilka, czyli ustawa o zmianach w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym oraz niektórych innych ustaw, wprowadza nowe obligatoryjne obowiązki dla dyrektorów wszystkich placówek, do których uczęszczają dzieci i nastolatki:
Zmiany obejmują wprowadzenie nowych procedur i aktualizację już istniejących, żeby jak najskuteczniej chronić dzieci przed przemocą. Standardy obejmują, m.in. kontrolę pracowników przed dopuszczeniem do pracy z małoletnimi w zakresie niekaralności za przestępstwa seksualne, zasady zapewniające bezpieczne relacje między personelem a małoletnimi, procedury interwencji w przypadku podejrzenia krzywdzenia małoletniego i zawiadamiania o incydencie sądu opiekuńczego. Z nowymi obowiązkami wiążą się kontrole i surowe kary.
By przygotować Państwa na konieczne zmiany już w roku szkolnym 2023/2023 zapraszamy na ponad 4-godzinne intensywne szkolenie, gwarantujące pozyskanie najnowszej wiedzy prawnej i konkretnych wytycznych do pracy. W tym czasie ekspertki przybliżą nie tylko szczegóły zmian prawnych i wiążące się z nimi konieczne formalności, ale także wiedzę psychologiczną niezbędną do zapewnienia efektywnej pomocy małoletnim zagrożonym przemocą.
Szkolenie podzielone na 4 bloki tematyczne, umożliwi maksymalne wykorzystanie czasu spotkania z ekspertami na zdobycie niezbędnej wiedzy i bezpośrednie konsultacje.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Specjalizuje się w prawie oświatowym i prawie pracy. Praktykujący prawnik z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i były pracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej, zawodowo zajmujący się szkleniem kadry zarządzającej placówek oświatowych oraz doradztwem w zakresie prawa oświatowego.
Psycholog, psychoterapeuta, suicydolog, ekspert Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, pracownik w Katedrze Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii UMCS, autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych, w tym składającego się z dziewięciu części e-booka: Strategie radzenia sobie w trakcie trwania pandemii i nie tylko. Pełni funkcję wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego Oddział Lublin, jest kierownikiem placówki socjoterapeutycznej Towarzystwa Nowa Kuźnia w Lublinie. Dodatkowo jest ekspertką na platformie Życie Warte Jest Rozmowy i członkiem Interdyscyplinarnego Zespołu Profilaktyki Zachowań Samobójczych.
Sam decydujesz, w jaki sposób chcesz uczestniczyć w szkoleniu, wybierając wersję, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom:
Ta wersja zawiera:
Ta wersja zawiera:
Ta wersja zawiera:
Potrzebujesz informacji?
Skontaktuj się z nami!