Uwaga! Trwa sprzedaż! Sprawdź szczegóły >>

Organizator:

                 

 

WARSZTATY STACJONARNE W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

Kompozyt i ceramika w kompleksowym leczeniu protetycznym

Możliwości wykorzystania współczesnych materiałów stomatologicznych

Warsztaty szkoleniowe autorstwa dra n. med. Piotra Okońskiego z pokazem na pacjencie

Postaw na własny rozwój zawodowy i zajmij swoje miejsce na warsztatach!
Uwaga! Liczba uczestników ograniczona do max 15 osób!
O warsztatach

Odbudowa zwarcia i planowanie leczenia protetycznego to wyzwania, które wymagają precyzji i znajomości nowoczesnych materiałów.  

Jeśli:

  • masz pacjentów z nieprawidłowym zwarciem i nie jesteś pewien, jak skutecznie przywrócić im prawidłową funkcję?
  • masz problem z doborem właściwych materiałów do rekonstrukcji, które będą trwałe i estetyczne?
  • chcesz usprawnić swoją współpracę z laboratorium i unikać błędów komunikacyjnych?

To warsztaty szkoleniowe z drem n. med. Piotrem Okońskim zapewnią praktyczną wiedzę na temat relacji centralnej, odbudowy prowadzenia kłowego oraz skutecznej deprogramacji.

Poznasz metody stabilizacji wysokości zwarcia przy użyciu kompozytu i ceramiki, ucząc się, jak unikać problemów okluzyjnych i zapewniać pacjentom długoterminowy komfort. Prezentacja przypadków oraz pokaz na pacjencie pozwolą na przełożenie teorii na codzienną praktykę. Dodatkowo, zdobędziesz umiejętność efektywnej komunikacji z laboratorium, co przełoży się na jeszcze lepsze efekty kliniczne.

Do udziału w warsztatach zapraszamy:

Warsztaty szkoleniowe adresowane są do wszystkich lekarzy dentystów, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności w zakresie kompleksowego leczenia protetycznego z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów kompozytowych i ceramicznych. W szczególności powinni wziąć w nich udział:

  • stomatolodzy zajmujący się protetyką, którzy chcą skutecznie planować leczenie pacjentów z zaburzeniami zwarcia i okluzji,
  • osoby pragnące lepiej rozumieć relację centralną, optymalizować wysokość zwarcia oraz podnieść poziom estetyki i trwałości odbudowy protetycznej
  • lekarze dentyści rozpoczynający pracę z technologiami cyfrowymi w komunikacji z laboratorium.
DLACZEGO WARTO?

Podczas warsztatów szkoleniowych zdobędziesz następujące umiejętności i wiedzę:

  • Dowiesz się, jak skuteczne planować leczenie protetyczne, jak uwzględniać grupy ryzyka i diagnozować zaburzenia zwarcia, co pozwoli na precyzyjne dobranie strategii terapeutycznej.
  • Nauczysz się, w jaki sposób stabilizować wysokości zwarcia – poznasz techniki odbudowy kontaktów zwarciowych i prawidłowego prowadzenia kłowego, co poprawi komfort pacjenta i zwiększy trwałość rekonstrukcji.
  • Opanujesz sztukę wyboru i zastosowania nowoczesnych materiałów – dowiesz się, jak efektywnie łączyć kompozyt i ceramikę, aby uzyskać optymalne rezultaty estetyczne i funkcjonalne.
  • Poznasz zaawansowane metody diagnostyczne, które podniosą precyzję Twojej pracy: m.in. pomiar zwarcia, rejestrację łukiem twarzowym oraz skanowanie cyfrowe.
  • Przekonasz się, jak zdobytą wiedzę zastosować w praktyce – obejrzysz pokaz na pacjencie, co pozwoli Ci przełożyć teorię na codzienną praktykę kliniczną..
CELE SZKOLENIA

Po ukończeniu warsztatów szkoleniowych:

  • Będziesz wiedzieć, jak skutecznie planować leczenie protetyczne – nauczysz się identyfikować pacjentów z zaburzeniami zwarcia i dobierać odpowiednie strategie terapeutyczne, co pozwoli Ci unikać komplikacji i poprawić trwałość odbudów.
  • Opanujesz metody stabilizacji wysokości zwarcia – dowiesz się, jak odbudować prawidłowe kontakty zwarciowe, co przełoży się na lepszą funkcję żucia i komfort pacjenta.
  • Zrozumiesz znaczenie relacji centralnej w protetyce – poznasz zasady odbudowy prowadzenia sieczno-kłowego i deprogramacji zwarcia, co umożliwi Ci skuteczniejsze leczenie pacjentów z problemami okluzyjnymi.
  • Dowiesz się, jak efektywnie wykorzystać materiały kompozytowe i ceramiczne – poznasz ich właściwości, zastosowanie oraz kryteria wyboru, co pozwoli Ci zapewnić pacjentom estetyczne i trwałe rozwiązania protetyczne.
  • Wdrożysz nowoczesne techniki diagnostyczne i rejestracyjne – nauczysz się korzystać z łuku twarzowego, skanowania cyfrowego oraz metody „3 x 3”, co zwiększy precyzję Twojej pracy i ułatwi komunikację z laboratorium.
PROGRAM WARSZTATÓW
Moduł I
Godz. 10.00–11.30

Planowanie i stabilizacja zwarcia w leczeniu protetycznym - wykład

  • Planowanie leczenia protetycznego z uwzględnieniem grup ryzyka w zaburzeniach okluzyjnych.
  • Relacja centralna – podstawowe pojęcie w leczeniu protetycznym.
  • Okluzja podwójnie zabezpieczona – praktyczne zastosowanie teorii okluzyjnych.
  • Przebudowa zwarcia z zastosowaniem materiału kompozytowego jako rozwiązanie przygotowujące do wykonania uzupełnień ceramicznych.
  • Odbudowa kontaktów zwarciowych w relacji centralnej w prawidłowej wysokości zwarcia – prawdziwa i skuteczna deprogramacja.
  • Odbudowa prowadzenia sieczno-kłowego.

Przerwa kawowa: 11.30–12.00

Moduł II
Godz. 12.00–14.00

Utrwalenie prawidłowej wysokości zwarcia w relacji centralnej za pomocą materiałów ceramicznych - wykład

  • Wybór materiałów do odbudowy długoczasowej w odcinku przednim i bocznym.
  • Dobór materiałów ceramicznych pod względem estetyki i trwałości.
  • Uzupełnienia pełno-konturowe i licowane stosowane w rekonstrukcji zwarcia.
  • Komunikacja z pacjentem i laboratorium z wykorzystaniem technologii cyfrowych i analogowych.

Przerwa obiadowa: 14.00–14.45

Moduł III
Godz. 14.45–16.45

Pokaz na pacjencie - praktyczne zastosowanie wiedzy krok po kroku

  • Badanie pacjenta i analiza warunków zwarciowych.
  • Ocena zgodności zwarcia nawykowego z relacją centralną.
  • Pomiar wysokości zwarcia metodą „3 x 3” i ocena jego prawidłowości.
  • Rejestracja łukiem twarzowym nastawionym na płaszczyznę CAMPERA.
  • Przywrócenie prawidłowej wysokości zwarcia w relacji centralnej za pomocą materiałów kompozytowych metodą bezpośrednią – krok po kroku.
  • Odbudowa prowadzenia kłowego.
  • Pokaz skanowania do analizy zwarcia.
Moduł IV
Godz. 16.45–17.00

Sesja Q&A, wręczenie certyfikatów

O prelegencie
Dr n. med. Piotr Okoński
Dr n. med. Piotr Okoński

Autor wielu prezentacji naukowych i wykładów dotyczących stosowania materiałów ceramicznych, wszczepów śródkostnych oraz konwencjonalnych metod klinicznych w protetyce stomatologicznej, wygłaszanych na krajowych i międzynarodowych kongresach stomatologicznych. W latach 1998 – 1999 w ramach programu Tempus, uczestniczył w kursach implantologicznych w Szwecji i Belgii, dotyczących zastosowania śródkostnych wszczepów stomatologicznych w leczeniu protetycznym. W roku 2005 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.

W 2006 roku otrzymał nagrodę naukową trzeciego stopnia Rektora Akademii Medycznej w Warszawie. Również w 2006 roku uzyskał tytuł specjalisty w zakresie Protetyki Stomatologicznej. Obecnie pełni funkcję adiunkta w Katedrze Protetyki Stomatologicznej Instytutu Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Prowadzi liczne szkolenia z zakresu protetyki stomatologicznej i implantologii.

Lokalizacja

Gabinet Stomatologiczny dr n. med. Piotr Okoński
ul. Pruszkowska 19/21
Warszawa             

Koszt uczestnictwa

PRZEDSPRZEDAŻ!

Przy zgłoszeniu do 6 kwietnia 2025 r. - taniej o 500 zł netto!

Udział STANDARD

WARSZAWA

26.05.2025

Ta wersja zawiera:

  • gwarancję uczestnictwa w praktycznym szkoleniu prowadzonym przez doświadczonego i cenionego specjalistę,
  • certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.
 

Potrzebujesz informacji?
Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy